eReport.sk
Šport do politiky nepatrí
Miroslav Radačovský. Foto: tasr

Europoslanec Radačovský o zmarených referendách: Občania nie sú ovečky!

Europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý v eurovoľbách kandidoval za ĽSNS, kritizuje strany Smer-SD, Hlas-SD, SNS, či hnutie Republika za neústavnosť otázok pri obidvoch pokusoch o referendum. Zároveň však platí, že ĽSNS ani Radačovského momentálna strana Slovenský Patriot neponúkli inú cestu ako vyhovieť požiadavke ľudí a docieliť predčasné voľby. Europoslanec mimo iného kritizuje aj „smerácke“ protesty.

„Občania Slovenska nie sú ovečky, a čo tak sa im ospravedlniť. Priznať si chybu, možno aj neschopnosť, veď je to ľudské a korektné. Nie každý, kto vie vyhodiť most do vzduchu zvolávaním občanov na námestia, vykrikovaním, ako sa bijem za Slovensko, dokáže postaviť most nový a ešte lepší,“ myslí si Radačovský.

Čo vlastne chce?

Europoslanec však zároveň tvrdí, že sa stotožňuje s názorom občanov, že vláda nie je schopná riadiť štát a že je potrebná aj zmena hlavy štátu, teda prezidentky Zuzany Čaputovej. Mnohí občania pronárodné strany za snahu vytvoriť konflikt so Smerom kritizujú a poukazujú na to, že v politickom boji proti ministrovi financií Igorovi Matovičovi je potrebné postupovať spoločne. Radačovského slová sa taktiež dajú vysvetliť ako politická snaha o uchmatnutie nejakých tých preferenčných percent Smeru a Hlasu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Branislav Becík reaguje na zverejnené predbežné neoficiálne výsledky v Nitre v nedeľu 30. októbra 2022.
  2. Na símke bývalý politik Vladimír Palko.
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  4. Migranti sedia po prekročení hranice z Bieloruska do Poľska v poľskej dedine Usnarz Gorny.
  5. Štefan Kišš, nový člen strany PS
  6. Na ilustračnej snímke volebná schránka pre komunálne voľby 2022.
  7. Vitajte v Kocúrkove
  8. Ilustračné foto - referendum v Sliači

„Väčšina občanov Slovenska je toho názoru, že súčasná vláda nie je schopná riadiť štát a nie malá časť občanov je presvedčená, že je potrebná aj zmena hlavy štátu. S týmto názorom občanov sa stotožňujem,“ tvrdí aj napriek svojej vlastnej kritike referenda a protestov.

Vraj ponúka odbornosť

Občania podľa neho nechápu, že politika namiesto organizácie protestov potrebuje odbornosť. Tú im má vraj ponúknuť práve jeho strana. „Pretečie asi veľa vody, kým to občania SR pochopia. A pokiaľ to nepochopia, tak po budúcich parlamentných voľbách to bude tak, ako bratia Česi hovoria: ´Prašť jako uhoď´,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslanec Radačovský o zmarených referendách: Občania nie sú ovečky!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti