eReport.sk
Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Pellegrini: Exriaditeľ SIS sedel vo väzbe zbytočne! Mikulec, Matovič aj Lipšic by to mali zabaliť

Zneužívanie prokuratúry a polície na politické procesy je potvrdené. Expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) tak reagoval na rozhodnutie šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR Maroša Žilinku o zrušení obvinenia voči exšéfovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému. Pellegrini a exministerka vnútra Denisa Saková (Hlas-SD) hovoria o potrebe vyvodenia zodpovednosti aj za politický rozmer situácie.

“Bývalý riaditeľ SIS sedel šesť mesiacov vo väzbe úplne zbytočne. Zrušenie obvinenia dokazuje, že podozrenia voči pánu Pčolinskému boli vykonštruované a neobstoja v trestnom konaní,” uviedol Pellegrini.

Je otázne aj to, či bude exriaditeľ SIS Pčolinský rehabilitovaný a bude sa môcť vrátiť na čelo tajnej služby, aby mohla SIS dokončiť vlastné šetrenie manipulácie výpovedí kajúcnikov.

Denisa Saková, exministerka vnútra

Hovorí o potvrdení zneužívania orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) a o tom, že vybrané osoby sú napádané prostredníctvom manipulovaných výpovedí nedôveryhodných svedkov. Zdôraznil, že za neoprávnené obvinenie exriaditeľa SIS musí niekto vyvodiť aj politickú zodpovednosť.

Okrem policajného prezidenta Petra Kovaříka by mali podľa neho vo funkciách skončiť aj minister vnútra Roman Mikulec a expremiér Igor Matovič (obaja OĽANO) so špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom.

Zdroj: fb/pellegrini.peter

Podľa Sakovej je otázne aj to, či bude exriaditeľ SIS Pčolinský rehabilitovaný a bude sa môcť vrátiť na čelo tajnej služby, aby mohla SIS dokončiť vlastné šetrenie manipulácie výpovedí kajúcnikov. “Vynára sa veľa otázok a ja pevne verím, že na ne skoro dostaneme odpovede,” uzavrela.

Zdroj: fb/denisa.sakova

Bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský už nečelí obvineniam z prijímania úplatku a podplácania. Generálna prokuratúra SR ich zrušila.

K oslobodenie Pčolinského spod obvinení sa už vyjadrili viacerí politici vrátane prezidentky a premiéra:

  1. Robert Fico v Kremnici.
  2. Vladimír Pčolinský.
  3. Tomáš Taraba počas tlačovej konferencie
  4. Boris Kollár (Sme rodina)
  5. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  6. Zoroslav Kollár

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Exriaditeľ SIS sedel vo väzbe zbytočne! Mikulec, Matovič aj Lipšic by to mali zabaliť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport