eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

Budaj kritizuje referendá: Ide o reklamu zdarma pre strany, ktoré ich organizujú!

Budaj kritizuje referendá. Politické strany na Slovensku väčšinou organizujú referendá preto, aby si za štátne peniaze urobili reklamu. Aj preto býva účasť voličov na referendách taká nízka. V TASR TV to povedal dočasne poverený minister životného prostredia a člen občiansko-demokratickej platformy v OĽANO Ján Budaj.

Budaj kritizuje referendá

Najmä ak sú, ako v súčasnosti, v dohľade parlamentné voľby, strany podľa neho nedokážu odolať pokušeniu dostať týmto spôsobom veľmi jednoducho svoju agendu medzi ľudí a mobilizovať tak voličov. „Všetky naše referendá okrem jedného boli zatiaľ neúspešné,“ pripomenul. Budaj nesúhlasí s tým, že Slovensko nemá legislatívne nástroje na dosiahnutie predčasných volieb, ak by boli potrebné.

Budaj sa „nechce vzdať“

Východisko z aktuálnej politickej krízy Budaj nevidí v skracovaní volebného obdobia, ale v hľadaní ciest k dokončeniu rozbehnutých projektov a reforiem do riadnych volieb. Dodal, že „demokrati“ v posledných dvadsiatich rokoch pravidelne rozbiehajú významné reformy, ktoré automaticky vyvolávajú v spoločnosti protitlak. „Klesajú percentá a v demokratickej partii sa začnú objavovať hlasy, aby sme prebehli na druhú stranu a vzdali sa nepríjemných reforiem,“ povedal s tým, že predčasné voľby ešte nikdy nepriniesli „demokratickému“ táboru politický prospech.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto je v skutočnosti Monika Tódová?
  2. Hamran je Matovičov blázon
  3. Taraba sa pýta. Kto to platí??
  4. Referendum sa blíži

Hegerove kroky sú logické, tvrdí Budaj

Podľa Budaja je logické. Podporu pre nový vládny kabinet snaží v parlamente získať premiér dočasnej vlády Eduard Heger (OĽANO). „Je poverený riadiť vládu, ktorá je v demisii, je z najväčšieho poslaneckého klubu. Demokratická platforma, ktorá z tohto klubu odišla, tak isto vyjadruje podporu, aby obnovil vládu,“ tvrdí Budaj. Za schodnú cestu by považoval transparentnú dohodu so SaS o tolerancii menšinovej koalície a vymenovanie obnovenej vlády na pôvodnom základe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj kritizuje referendá: Ide o reklamu zdarma pre strany, ktoré ich organizujú!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php