eReport.sk
Moderátor Richard Dírer na fotografii z roku 2017, keď kandidoval na šéfa RTVS.
Moderátor Richard Dírer na fotografii z roku 2017, keď kandidoval na šéfa RTVS. Foto: tasr

VIDEO Moderátor rozdráždil Šefčíka z OĽANO: Na návrat Fica a Pellegriniho si vystačíte sami!

V diskusných reláciách, či už v televízii alebo v rozhlase, by mali politici najmä diskutovať. V ostatnom čase sa však čoraz častejšie stáva, že sa pozvaní hostia medzi sebou dobre pohádajú. A neraz sa pustia aj do moderátora.

Kultivované diskusie politikov v médiách začínajú byť na u nás, zdá sa, minulosťou. Z televíznych štúdií, kde by mali prebiehať, sa stávajú miesta na osobné útoky a invektívy. Lenže, a to je už pomaly normálne, do tohto „koloritu“ začínajú zapadať aj moderátori relácií, u ktorých stále častejšie býva zjavné, na ktorej strane barikády stoja. O celkom slušnú „prestrelku“ sa v nedeľnej diskusnej relácii V politike na TA3 postarali dlhoročný politický moderátor Richard Dírer a poslanec parlamentu za OĽANO Marek Šefčík. O ich „diskusii podrobnejšie informuje portál topky.sk.

Tieto prekáračky sú vraj o hľadaní najlepšieho riešenia

Hneď v úvode debaty pred kamerami medzi pozvanými politikmi zarezonoval Dírerov názor, ktorým rozdráždil dvojicu koaličných poslancov (druhým bol Radovan Kazda z SaS – pozn. red.) Moderátor totiž povedal, že za návrat Roberta Fica a Petra Pellegriniho si úplne a v pohode vystačia sami!

Dírer sa vrátil pred kamery po dlhšom čase, s čím sa vôbec netajil, rovnako ako so svojím názorom. „Bol som mimo mediálny biznis 11 rokov, ale musím povedať, že súčasná situácia na politickej scéne je ešte ďaleko horšia, ako predtým,“ priznal moderátor a dodal, že žiadna z televízii sa nesnaží o to, aby urobila z Pellegriniho alebo Fica premiéra. „Na to, pri všetkej úcte, si táto koalícia naozaj vystačí sama. Netreba regulovať mediálne diskusie. Možno by mohli politici viac investovať svoj čas na to, aby sa lepšie pripravovali do diskusie, aby potom nemuseli hľadať výhovorky, prečo tento alebo ďalší týždeň nemôžu,“ vyhlásil do éteru rozbehnutý Dírer .

Netreba regulovať mediálne diskusie. Možno by mohli politici viac investovať svoj čas na to, aby sa lepšie pripravovali do diskusie, aby potom nemuseli hľadať výhovorky.

Richard Dírer, moderátor RTVS

„Tak ako SaS sa cíti súčasťou koalície aj my v OĽANO cítime a vnímame SaS ako časť koalície. Tieto prekáračky sú o hľadaní najlepšieho riešenia,“ snažil sa Šefčík zachraňovať celú situáciu a vysvetliť napäté vzťahy v koalícii. Nezabudol si pri tom však kopnúť do Dírera.  „Škoda, že to nedokážete robiť bez toho, aby ste netraumatizovali celý zvyšok spoločnosti.“ Ale to nebolo z jeho „prekáračiek“ s moderátorom ani zďaleka všetko.

Zdroj: fb / Zomri

„Dovolím si zareagovať aj na to, čo ste povedali ako prvé. Neviem či sa vám to zdalo apolitické, že koalícia si stačí sama na to, aby spravila z Pellegriniho a Fica premiéra. Neviem či takéto poznámky by ste ako nezávislý moderátor politickej diskusie mali dávať do éteru,“ poznamenal Šefčík smerom k moderátorovi relácie. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  2. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  3. Peter Pellegrini počas tlačovky v Trenčíne.
  4. Na kombosnímke zľava Richard Takáč (Smer-SD) a Veronika Remišová (Za ľudí) v štúdiu RTVS.

„To znamená, že teraz má byť politický moderátor absolútne bez názoru, ktorý si nemôže nič povedať a ohradiť sa voči tomu?“ opýtal sa brániac sám seba aj ostatných „otravných“ moderátorov Dírer. „Hovorili ste, ako keby som počúval niekoho z opozície. Čiže, treba dať aj na to pozor,“ oponoval mu Šefčík, ktorý to celé „zaklincoval“ tým, že spájať jeho s opozíciou je veľmi odvážne.

Zdroj: topky.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Moderátor rozdráždil Šefčíka z OĽANO: Na návrat Fica a Pellegriniho si vystačíte sami!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php