eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Kollár povolí vstup do parlamentu aj pozitívnym poslancom. Hlasovať budú z balkóna

Poslanci Národnej rady (NR) SR s ochorením COVID-19 môžu byť prítomní v parlamente a plniť si svoje ústavné povinnosti, musia mať však respirátor i rukavice. Hlasovať budú z balkóna v rokovacej sále, médiá naň prístup mať nebudú. Informoval o tom predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po zasadnutí poslaneckého grémia.

Kollár sa v súvislosti s pozitívnymi poslancami odvoláva na vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR. Podľa jeho slov si tak zákonodarcovia môžu plniť ústavné povinnosti a byť v sále. „Pokiaľ sú bezpríznakoví, majú respirátor a majú rukavice,“ priblížil.

Čo sa týka priebehu aktuálnej 55. schôdze, ukončiť sa má už vo štvrtok voľbou komisára pre deti i člena Rady pre štátnu službu a následným vyhlásením výsledkov. Popoludní je naplánovaná aj mimoriadna schôdza iniciovaná opozičným Smerom-SD.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by mal na nej čeliť odvolávaniu. Kollár informoval, že vo štvrtok bude plénum rokovať do 19.00 h a hlasovanie by malo byť v piatok (18. 2.). Ak sa diskusia do štvrtka večer neskončí, pokračovať bude aj v piatok. 

Bude vás zaujímať:

  1. Luc Montagnier
  2. Brankár Patrik Rybár a jeho spoluhráč Peter Zuzin sa tešia po víťazstve 4:0.
  3. Peter Weiss, zdroj: ereport
  4. Erik Kaliňák, popredseda Smeru, nechal Igorovi Matovičovi verejný odkaz.
  5. Jaroslav Naď

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár povolí vstup do parlamentu aj pozitívnym poslancom. Hlasovať budú z balkóna

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti