eReport.sk
Ján Mažgút
kandidát na župana v Bratislavskom kraji Ján Mažgút, foto:yt/smersd

VIDEO Mažgút chce spoluprácu Smeru a Hlasu v Bratislave! Pellegrini koketuje s podporou Drobu

Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini sa vo víkendovej relácii TV Markíza Na telo vyjadril, že Juraj Droba je vzhľadom na skúsenosti lepším kandidátom na bratislavského župana ako Ján Mažgút. Na druhej strane však tvrdí, že je potrebné vládne strany odstaviť od moci a prihlásil sa taktiež aj k myšlienke referenda o demisii vlády. Kandidát Smeru Ján Mažgút sa teda vo svojom najnovšom videu strany Hlas pýta, či to myslia v strane so zmenou úprimne a vážne. Stále im pri tom ponúka otvorené dvere na spoluprácu. Pellegrini pred týždňom kuloárne reči o podpore Drobu odmietol, no jeho slová napovedajú, že s ňou možno predsa len koketuje.

„Boj proti súčasnej hrôzovláde sa nemôže odohrávať len na celoštátnej úrovni, ale spájať sily proti neschopnosti politikov z radov vládnych strán je podstatné aj na komunálnej úrovni. Ľudia jednoznačne volajú po zmene a my ako politici to musíme rešpektovať a to platí o to viac v momente, kedy sa otvorene a hrdo hlásime k myšlienke referenda o demisii vlády,“ tvrdí Mažgút.

Oslovil aj voličov Hlasu

Mažgút voličom Hlasu osobitne pripomenul, že voľba je len na nich a že aj v prípade, ak mu Hlas nevyjadrí podporu, sa môžu rozhodnúť sami podľa seba a nikto im nemôže prikázať počúvať rozhodnutia straníckych centrál v momente, keď s nimi nesúhlasia.

Zdroj: yt/smersd

„Pokiaľ aj vy máte pocit, že podpora Juraja Drobu je zo strany Hlasu nepremysleným, prvoplánovým a hlavne otvoreným príklonom k čisto liberálnej politike, vedzte, že stále máte na výber a vašu osobnú voľbu vám nikto nemôže prikázať,“ konštatuje kandidát Smeru na bratislavského župana.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Protivládny protest na Hlavnej ulici v Košciach 1. septembra 2022.
  2. Fico je podobný ako Matovič
  3. Peter Pellegrini sa prihovára občanom na Kopaniciach.
  4. Uprostred kandidát na primátora Bratislavy Martin Mlýnek.
  5. Podnikatelia na kolenách
  6. Ján Mažgú

Pellegriniho slová boli pre Mažgúta nepríjemným prekvapením

Mažgút tvrdí, že od Hlasu očakával zapojenie sa do spoločného boja proti vládnym nominantom. Pellegriniho slová ho teda nepríjemne prekvapili. „Pôvodne som si myslel, že to musí byť jasné aj strane Hlas. O to väčším a nepríjemným prekvapením pre mňa bolo, keď sa vo víkendovej relácii Na telo predseda Hlasu Peter Pellegrini priklonil ku kandidátovi liberálnej a de facto stále vládnej SaS Jurajovi Drobovi. Nie je pravdou, že sa strana Smer-SD nepokúšala o rokovania na krajskej a okresnej úrovni. Už niekoľko mesiacov tvrdíme, že je podstatné spájať sily v komunálnych voľbách a to hlavne z toho dôvodu, aby sme vedeli vládne strany poraziť všade tam, kde je to možné,“ dodal kandidát.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mažgút chce spoluprácu Smeru a Hlasu v Bratislave! Pellegrini koketuje s podporou Drobu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie