eReport.sk
Ceny v našich potravinárskych obchodoch šli smerom nahor naozaj poriadne. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

VIDEO Lex Slovensko sa nekoná: Koalícia „zarezala“ aj návrhy Hlasu proti zdražovaniu!

Plénum Národnej rady (NR) SR počas stredajšieho hlasovania odmietlo niekoľko návrhov noviel z dielne poslancov okolo Petra Pellegriniho. Už skôr vláda odmietla podobný balík zákonov, ktorý predložila strana Smer-SD.

V živnostenskom zákone navrhli poslanci z mimoparlamentného Hlasu-SD nový spôsob výpočtu výšky finančného príspevku pri poskytovaní pobytovej formy sociálnej služby v zariadení sociálnych služieb a finančného príspevku pri poskytovaní ambulantnej formy sociálnej služby v zariadení sociálnych služieb.

Opozičná strana navrhovala aj zníženie DPH

V návrhu zákona o dani z pridanej hodnoty poslanci navrhli v reakcii na aktuálne zvyšovanie cien potravín znížiť sadzbu dane z pridanej hodnoty na úroveň 5 %. Týkať sa to malo tovarov, ktoré tvoria okruh základných potravín, a oslobodiť chceli od dane z pridanej hodnoty dodávanie tovaru pri priamom predaji – takzvanom predaji z dvora.

Erik Tomáš: Čoraz viac ľudí padá pod hranicu chudoby

Ďalším návrhom zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja reagovali poslanci na aktuálne zvyšovanie cien pohonných látok. Návrhom chceli znížiť sadzbu spotrebnej dane na motorový benzín a plynový olej – motorovú naftu, obe o 20 eurocentov na liter paliva.

Podpredseda strany Erik Tomáš vyzval premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby vnímal realitu a aby vláda pripravila balík zákonov. „Slovensko už potrebuje svoj lex Slovensko. Čoraz viac ľudí padá pod hranicu chudoby a je veľmi vážna situácia. Keď už ste si neosvojili naše návrhy, príďte s niečím vy sám alebo vaša vláda. Na túto biedu sa už nedá pozerať,“ dodal Tomáš. 

Zdroj: fb/eriktomassr

 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Seniori sú ľahkým cieľom podvodníkov
  3. Na kombosnímke zľava Peter Kremský a Robert Fico.
  4. Potravinová pomoc pre sociálne odkázaných ľudí dorazila už aj do Popradu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Lex Slovensko sa nekoná: Koalícia „zarezala“ aj návrhy Hlasu proti zdražovaniu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti