eReport.sk
Foto: tasr

Pellegrini označil Hegerove vyjadrenie za HOAX: Nie, pán premiér, vláda nepomáha občanom so zdražovaním!

Bývalý premiér a súčasný predseda mimoparlamentnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini označil vyjadrenia predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) na sociálnej sieti, o tom, ako vláda pomáha občanom zvládnuť zvyšovanie cien energií za HOAX!

Podľa šéfa Hlasu súčasný premiér len zavádza a šíri nepravdy: „Pán premiér sa prebudil a zistil, že ľudí kvári drastické zdražovanie všetkého, čo k svojmu životu potrebujú. A tak to dal „na Matoviča“ – vzal mobil a napísal status plný lží, ako vláda svojim občanom pomáha,“ vyjadril sa Pellegrini na adresu premiéra.

Slovensko sužuje extrémne zdražovanie

Od začiatky pandémie koronavírusu Covid-19 pocítilo nielen Slovensko extrémne zdražovanie cien energií, potravín a pre nestabilnú situáciu okolo vojny medzi Ruskom a Ukrajinou aj extrémne navýšenie cien za pohonné látky. Peter Pellegrini na to dlhodobo upozorňuje cez rôzne návrhy, ktoré jeho strana predkladala do parlamentu. Avšak, väčšina cez vládnu koalíciu neprešla.

Foto: fb/peterpellegrini

V aktuálnom statuse expremiér vyvracia Hegerove slová, podľa ktorých vláda občanom pomohla vo viacerých smeroch: „Škoda, že pán premiér a jeho podarený minister financií, ktorý celý očkovací bonus vymysleli, neoznámili minulý rok dôchodcom, že nejde o motiváciu na očkovanie, ale jediné odškodnenie za zdražovanie, ktoré za celý rok 2022 dostanú. A samozrejme, nezaočkovaný dôchodca podľa pána Hegera nie je človek – nepotrebuje jesť, svietiť a kúriť.

Od januára budú dôchodky rásť v priemere o 45 eur mesačne, uvádza Pellegrini

„Haló, od januára 2023, pán Heger! Máme marec 2022! To si naozaj myslíte, že desať mesiacov budú seniori žiť z radosti na vašu budúcu „štedrosť“?A opäť im nejdete vyplatiť ani i cent viac, tých 45 eur je normálna valorizácia dôchodkov, na ktorú budú mať nárok tak či tak!A to je všetko. Teda, samozrejme, nie v statuse predsedu vlády plnom lží – tam ešte nasleduje obvyklá pasáž, ako za všetko môže opozícia a predchádzajúce vlády. Ale všetko, čo sa týka „pomoci“, ktorú bezočivo „avizuje“ pán Heger, hoci sa žiadna pomoc nekoná,“ uviedol expremiér Peter Pellegrini.

Bude vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.
  2. Martin Koller, český vojenský analytik.
  3. Protest ZMOSU
  4. Na kombosnímke zľava Peter Kremský a Robert Fico.
  5. Na archívnej snímke Petra Vargová - Čakovská zo Spoločnosti ochrany spotrebiteľov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini označil Hegerove vyjadrenie za HOAX: Nie, pán premiér, vláda nepomáha občanom so zdražovaním!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti