tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ministerstvo spustilo kampaň na podporu očkovania Foto: MZ SR

VIDEO Lengvarského rezort spustil novú kampaň na očkovanie. Reakcie ľudí sú rozpačité!

Lotéria nepomohla, tak ministerstvo zdravotníctva spustilo ďalšiu kampaň na podporu očkovania. Cieľom nových spotov a grafík je poukázať na skutočnosť, že spoločnosť má len jedného skutočného nepriateľa a tým je koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie covid-19. Ľudia si video pozreli a hneď sa pustili do komentovania.

„Nová fáza kampane nadväzuje na aktivity, ktoré ministerstvo zdravotníctva kontinuálne realizuje niekoľko mesiacov. Spoty a grafiky sú výsledkom spolupráce s agentúrou MUW Saatchi & Saatchi, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní – v súťaži návrhov, ktoré hodnotila komisia zložená zo zamestnancov ministerstva a externých odborníkov zo súkromného sektora,“ píše ministerstvo na svojej stránke. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cvičenie vo fitness centre.
  2. covid, vakcíny, tri
  3. Vstup do Fakultnej nemocnice v Nitre.


Kampaň podľa nich reflektuje na nálady v spoločnosti, ktorá je silno polarizovaná. Cieľom je poukázať na skutočnosť, že spoločnosť má len jedného skutočného nepriateľa a tým je koronavírus, ktorý spôsobuje ochorenie covid-19. Jediným účinným riešením, ako nad spoločným nepriateľom zvíťaziť, je očkovanie. „Ako keby sa za posledný rok nakazila covidom celá naša spoločnosť. Klesá dôvera v inštitúcie a solidarita z prvej vlny je už dávno zabudnutá. Teraz na prahu tretej vlny už nemá vyznám stavať komunikáciu na racionálnych benefitoch očkovania – všetko už bolo dávno povedané v médiách a na sociálnych sieťach. Preto sme sa v MUW rozhodli zvizualizovať antihrdinu v podobe covidu a pripomenúť, že ak nás tu nemá všetkých časom poraziť, musíme sa spojiť a poraziť my jeho. A vakcína je zatiaľ jediným rozumným riešením. To však neznamená, že by sme rezignovali na racionálne benefity očkovania, v ďalších kampaňových kanáloch venujeme priestor aj im,“ vysvetľuje Kamil Charvát, COO agentúry, ktorá kampaň navrhla.

Od septembra Lengvarského rezort využíva tiež službu adresného informovania o možnosti očkovania v konkrétnych mestách a obciach. Na základe lokalizácie polohy SIM kariet sú ľuďom starším ako 45 rokov posielané informačné SMS správy o očkovaní v ich obci alebo meste. 

Ministerstvo zdravotníctva spustilo kampaň na podporu očkovania – Foto: FB/MZSR

Ministerstvo sa novou kampaňou pochválilo aj na sociálnej sieti. A spustila sa vlna komentárov. „Som presvedčený, že stačí jasne definovať koľko % ľudí musí byť zaočkovaných, aby sa zrušili opatrenia, a komunikovať len a jedine to,“ myslí si Peťo. „Lotéria nepomohla, ale takáto kampaň zaberie. Vyhodené eurá do vzduchu, pardón, tam kam patria,“ dodal ironicky fanúšik, ktorý sa skrýva za menom Twelfth Man. Podľa Soni je takáto aktivita zbytočná: „Ja si myslím, že môžete dať do reklamy aj spidermana, je to zbytočné. Kto chce, dá sa zaočkovať na základe vedeckých poznatkov a kto nechce, ani komiks mu nepomôže.“

„S tou kampaňou idete ako každá tretia žena s rakovinou prsníka na vyšetrenie. Neskoro ale predsa,“ myslí si zase Matúš. Tom pridal aj odporúčanie: „Pokiaľ nepustíte zaočkovaných do fitka, reštaurácie, atď., čiže im neumožníte žiť bez obmedzení, tak váš vizuál a spoty budú ukážkovým príkladom neefektívneho míňania peňazí, ktoré viete v rezorte využiť. Či tých pár % „prehovoriteľnych“ chcete „ukecať“ pretláčaním sa s príšerkou?“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Lengvarského rezort spustil novú kampaň na očkovanie. Reakcie ľudí sú rozpačité!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku