eReport.sk
Marian Kotleba, foto: tasr

VIDEO Kotlebovho poslanca zadržala polícia! Stalo sa tak na slovensko-českej hranici, reaguje Kovařík

AKTUALIZOVANÉ – Poslanca Národnej rady (NR) SR zadržali po tom, čo v utorok popoludní napadol počas protestu na hraničnom priechode Horné Srnie v trenčianskom okrese policajta. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Šéf ĽSNS Marian Kotleba na sociálnej sieti uviedol, že zadržaným má byť jeho poslanec Peter Krupa (ĽSNS). Policajt utrpel drobné poranenie ruky. Na situáciu reaguje aj prezident Policajného zboru Peter Kovařík.

“Polícia má situáciu plne pod kontrolou a je naozaj absolútne nepochopiteľné, keď si niektorí ľudia vybíjajú svoju zlosť na policajtoch, ktorí si plnia svoje povinnosti, vyplývajúce z uznesenia vlády,” uviedol Kovařík.

Policajný šéf požiadal verejnosť, aby rešpektovala pokyny policajtov a nevyvolávala zbytočné roztržky. “Tie nakoniec brzdia všetkých, ktorí chcú bez problémov prejsť cez hranice. Disciplinovanosť celý prejazd urýchli,” doplnil.

Related Posts

  1. Uzavretý hraničný priechod Vrbovce – Velká nad Veličkou.
  2. Ján Filka.

“Poslanca NR SR Petra Krupu a člena ĽS Naše Slovensko Marcela Urbana zadržala polícia počas občianskeho protestu proti zatvoreniu slovensko-českého hraničného priechodu Horné Sŕnie – Brumov. Občania, začína naozajstný boj za ochranu našich občianskych, ústavných a ľudských práv! Zapojiť sa musíme všetci! Bez ohľadu na politické tričko,” uviedol na sociálnej sieti Kotleba.

Zdroj: fb/kotlebaofficialfanpage

Približne o hodinu neskôr zdieľal šéf ĽSNS na facebooku článok s odkazom na video, v ktorom oznamuje, že “vláda zatvára hraničné priechody, aby ľudí odrezala od práce a rodiny. Nahnevaní občania konajú!”

Zdroj: youtube.com

Na viacerých hraničných priechodoch protestovali proti novým opatreniam ľudia žijúci v pohraničných oblastiach. Kritizujú nové podmienky prechodu cez hranice, najmä uzavretie niektorých hraničných priechodov. Polícia od pondelka 5. júla začala s kontrolami na hraniciach.

Uzavretý je aj prechod s Českou republikou Horné Srnie – Brumov-Bylnice. Nespokojnosť prišlo v utorok do Horného Srnia vyjadriť podľa odhadu starostu obce Jozefa Húserku približne 200 ľudí. Uzatvorený priechod komplikuje podľa neho situáciu Slovákom, ktorí v Českej republike pracujú. Dodal, že rovnaká situácia je i na českej strane.  

Zdroj: eReport/tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport