eReport.sk
Peter Krupa a Marian Kotleba, foto: tasr

Prepustili Kotlebovho poslanca: Polícia začala trestné stíhanie

V súvislosti s utorňajším (6. 7.) incidentom na slovensko-českej hranici Horné Srnie, pri ktorom mal poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Krupa napadnúť policajta, začala polícia trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa. Zadržaný poslanec bol po výsluchu prepustený. Uviedla vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Danka Adámiková.

„Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Trenčíne začal trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa. Poslanec bol po výsluchu zo zadržania prepustený,” priblížila Adámiková. Pre prebiehajúce vyšetrovanie polícia bližšie informácie v súčasnosti neposkytuje.

Môže vás zaujímať:

Polícia v utorok informovala, že poslanca NR SR zadržala po tom, ako počas protestu na hraničnom priechode Horné Srnie v Trenčianskom okrese napadol policajta. Ten mal utrpieť drobné poranenie ruky. Policajný šéf Peter Kovařík požiadal v tejto súvislosti verejnosť, aby rešpektovala pokyny policajtov a nevyvolávala zbytočné roztržky. Na viacerých hraničných priechodoch sa protestovalo proti novým podmienkam prechodu cez hranice a uzavretiu niektorých hraničných priechodov.

Predseda ĽSNS Marian Kotleba v stredu uviedol, že Krupa a člen strany Marcel Urban boli zadržaní protizákonne. Oboch napadli policajti a pri útoku utrpel Krupa pomliaždeninu ruky, ktorú mu ošetrili v trenčianskej nemocnici.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport