eReport.sk
Roman Mikulec
Minister vnútra SR Roman Mikulec Foto: tasr

Heger obhajuje Mikulca: Jeho rozhodnutie bolo vo verejnom záujme, nikto sa „nenabaľuje“

Rozhodnutie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO) bolo vo verejnom záujme s cieľom čo najlepšie sa postarať o vojnou traumatizovaných ľudí. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO) v reakcii na odvolávanie Mikulca, ktorému opozícia vyčíta uzavretie zmlúv so súkromnými firmami na riešenie situácie na hraniciach.

Premiér podotkol, že v krízových chvíľach všetko stojí na dôvere, pozitívnych referenciách a aj osobných kontaktoch. Podčiarkol, že sa nikto „nenabaľuje“ ani nikoho nepodpláca.

Celý priebeh schôdze na ktorej poslanci odvolávali ministra vnútra Mikulca si môžete pozrieť TU

 „V reálnom čase prechádzajú našimi východnými hranicami tisíce vyčerpaných ukrajinských matiek s deťmi. Je to nová situácia pre skostnatelý a nepružný štát, ktorý tu zanechali vlády Smeru-SD a ktorý na hraniciach nestíha,“ skonštatoval premiér. Dodal, že problém bolo treba vyriešiť a ak to nevedel urobiť štát, nech to urobia tí, čo to vedia. „Dnes ide o súkromný sektor, mimovládne organizácie, šikovných a motivovaných ľudí,“ podotkol premiér. To, že štát nemá vybudované ani použiteľné krízové plány, ani spôsobilé personálne kapacity na zvládanie kríz, označil za zlyhanie vlád Smeru-SD.

Zo situácie podľa slov premiéra plynú dve poučenia. Hovorí o potrebe prekopať systém riadenia krízových situácií a mať kvalifikovaných a motivovaných štátnych zamestnancov. „Musíme sa naučiť v krízach aj správne komunikovať, aby sme eliminovali nedorozumenia a podozrenia,“ dodal Heger.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger obhajuje Mikulca: Jeho rozhodnutie bolo vo verejnom záujme, nikto sa „nenabaľuje“

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti