eReport.sk
Šéf Smeru-SD, Robert Fico v štúdiu TA3.
Šéf Smeru-SD, Robert Fico v štúdiu TA3. Reprofoto: ta3.com

VIDEO Fico to „vybalil“ na Kollára a Dírera: Pre TOTO musíme k násilnej smrti pristupovať rovnako!

Fico to „vybalil“ na Kollára a Dírera. Šéf parlamentu aj moderátor si v nedeľu vypočuli niekoľko argumentov od predsedu Smeru-SD o tom, prečo veci nefungujú v SR správne. A prečo napríklad rastie extrém. Robert Fico v relácii V Politike na TA3 lídrovi hnutia Sme rodina, aj moderátorovi Richardovi Dírerovi vysvetlil svoj pohľad na beštiálny zločin, ktorý sa stal na Nový rok v Michalovciach. Erika, ktorú tam na smrť dobodal pravdepodobne 18-ročný Róm, bola zdravotnou sestrou a mala iba 46 rokov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Boris Kollár.
  2. „Akú cenu je pripravená Čaputová zaplatiť?“
  3. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  4. Zľava poslanec NR SR Peter Pollák, europoslanec Peter POllák, vpravo hore fotografia zavraždenej Eriky.

Fico na úvod zdôraznil, že nechce „tancovať na hrobe nikoho“, ale „nemôžeme robiť taký obrovský rozdiel medzi smrťou a smrťou.“ Fico spresnil, že má na mysli smrť násilnú. Konkrétne smrť dvoch mladých ľudí na Zámockej ulici v Bratislave. A smrť už spomínanej Eriky v Michalovciach. „Prečo to hovorím? Hovorím to preto, lebo spôsob, akým časť politikov a časť médií reagovala na vraždu na Zámockej bol tak extenzívny. Tak expresívny. A taký, by som povedal, nástojčivý, že to možno aj poškodilo téme sexuálnych menšín na Slovensku,“ vysvetlil Fico.

„…tak to chytá do rúk extrém…“

Vzápätí expremiér pred Dírerom a Kollárom uviedol, že aj v prípade vraždy v Michalovciach očakával, že s rovnakou nástojčivosťou vystúpia slovenskí politici a povedia, že „pozor, tak ani s týmto nemôžeme súhlasiť“.

Fico s dôrazom na fakt, že rešpektuje prezumpciu neviny pripomenul, že vrahom zdravotnej sestry na východe republiky bol zrejme Róm. „Viete pán redaktor, pán predseda. Hovorím to preto, že musíme k násilnej smrti pristupovať rovnako. Bez ohľadu na to, či ide o príslušníka nejakej sexuálnej menšiny, alebo ide io normálneho heterosexuálneho človeka,“ zdôraznil Fico s tým, že pokiaľ takýto rovnaký prístup, o ktorom hovoril, politici mať nebudú, „tak to chytá do rúk extrém.“

Čo ešte Fico Kollárovi a Dírerovi v štúdiu povedal? Pozrite si pripojené video, ktoré v nedeľu na sociálnej sieti, aj s komentárom, zverejni líder parlamentnej opozície.

Zdroj: fb/robertficosk

V Michalovciach sa v nedeľu popoludní uskutočnilo zhromaždenie, ktoré iniciovala strana ĽSNS na čele s jej predsedom Marianom Kotlebom. O konkrétnych dôvodoch tohto stretnutia občanov aj o tom, že poslanec NR SR Peter Pollák (OĽANO) a jeho otec, europoslanec s rovnakým menom, podali na šéfa ĽSNS trestné oznámenie, sme vás informovali na inom mieste.

„Na námestí sa zhromaždilo množstvo Rómov. Na mieste sa ozývalo bučanie aj výkriky zhromaždených, situácia sa však nevystupňovala do nebezpečných rozmerov a dav sa nakoniec v pokoji rozišiel,“ informovala spravodajská televízia TA3.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico to „vybalil“ na Kollára a Dírera: Pre TOTO musíme k násilnej smrti pristupovať rovnako!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti