eReport.sk
Zľava poslanec NR SR Peter Pollák, europoslanec Peter POllák, vpravo hore fotografia zavraždenej Eriky.
Zľava poslanec NR SR Peter Pollák, europoslanec Peter Pollák, vpravo hore fotografia zavraždenej Eriky. Zdroj: fb/eReport

VIDEO Pollákovci podali trestné oznámenie. Na Kotlebu: Rómovia sa za vraha Eriky patrične hanbia!


Pollákovci podali trestné oznámenie. Na Kotlebu. Beštiálna novoročná vražda 46-ročnej Eriky v Michalovciach má dohru. Šéf ĽSNS totiž na dnešnú nedeľu na 15.00 hodinu zvolal na michalovské Námestie osloboditeľov občanov. Stretnutie označil ako spomienkové. Na počesť na smrť dobodanej ženy. Z vraždy už obvinili mladého, len 18-ročného, Róma. Pollákovci, teda Petrovia, otec a syn, europoslanec a poslanec NR SR však tvrdia, že Kotleba „pokračuje v trestnej činnosti, z ktorej bol v minulosti odsúdený a za ktorú má stále podmienku.“ A už sa v tejto súvislosti obrátili aj na políciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kto za to môže?
  2. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  3. Na kombosnímke Štefan Hamran počas tlačovky, na ktorej informoval o vražde v Michalovciach. Vpravo hore zavraždená Erika.

Poslanec NR SR Peter Pollák v sobotu vyhlásil, že Michalovce sa nemusia báť. „Je nám úprimne ľúto nevinnej obete beštiálneho vraha z Michaloviec. Takéto činy nepatria do civilizovaného sveta,“ napísal na sociálnej sieti s odkazom na vraždu ženy. Tá sa stala v prvý deň tohto roka. Vysvetlil, že spolu s otcom boli v sobotu v Michalovciach, kde „absolvovali dôležité stretnutia“. Spresnil, že sa stretli s krajským riaditeľom a okresným riaditeľom tamojšej polície.

Pripomenuli, že Kotleba je v podmienke

„Chcem naozaj, poďakovať polícii za ich prácu a komunikáciu v tak citlivej veci. Neskôr sme išli podať trestné oznámenie na Mariána Kotlebu, ktorý pokračuje v trestnej činnosti, z ktorej bol v minulosti odsúdený a za ktorú má stále podmienku,“ uviedol poslanec z parlamentného klubu OĽANO.

Ako ďalej doplnil osobne sa stretli v Michalovciach aj s ďalšími, konkrétne s „miestnymi autoritami, ktoré sme požiadali, aby sa zajtrajšieho mítingu (nedeľného 8. 1. – pozn. red.) strany ĽSNS nezúčastnili a nedávali tak vietor do plachiet odsúdenému Kotlebovi.“

Navštívili aj rómsku osadu: Upokojili sme ich

„Po tomto stretnutí sme si išli uctiť pamiatku zosnulej Eriky. Zapálili sme sviečky, položili kvety, a spoločne s Rómami z Michaloviec sme sa pomodlili. Na sklonku dňa sme navštívili aj rómsku osadu, kde sme hovorili s miestnymi a upokojili sme ich,“ informoval ešte Pollák mladší a s dôrazom dodal: „Samotní Rómovia sa od tejto odpornej vraždy dištancujú a za vraha sa patrične hanbia!“

Europoslanec Pollák: Nie Rómovia zabili Eriku

Eurposlanec Peter Pollák pred novinármi zdôraznil: „Nie Rómovia zabili Eriku. Ale Eriku zabil, bohužiaľ, človek z rómskej komunity.“

VIDEO Pollákovci žiadajú michalovských Rómov, aby nenaháňali politické body ĽSNS

Zdroj: fb/peterpollak.sk

Ako sme vás vo štvrtok (5.1.) informovali Marian Kotleba po pohrebe zavraždenej Eriky v Michalovciach uviedol, že kým prezidentka SR Zuzana Čaputová poslednú rozlúčku odignorovala, Hamran nie. „Na pohreb poslal svojich nohsledov, ktorí na hulváta fotili a lustrovali ľudí, čo prišli do domu smútku,“ uviedol šéf parlamentnej opozičnej strany ĽSNS. Ten bol podľa vlastných slov vo štvrtok na pohrebe brutálne zavraždenej zdravotnej sestry.

Kotleba pripomenul aj vraždu na Zámockej

Kotleba zároveň pozval občanov do Michaloviec na spomienkové zhromaždenie na počesť zavraždenej ženy. To sa má uskutočniť na michalovskom Námestí osloboditeľov túto nedeľu 8. januára o 15.00 h. Podľa Kotlebu je potrebné „postaviť sa za to, aby sa takéto nezmyselné a zbytočné vraždy slušných ľudí na Slovensku nediali“.

Už krátko po vražde ženy v Michalovciach Kotleba pripomenul verejnosti aj dvojnásobnú vraždu mužov z LGBTI+ komunity. Tá sa stala vlani na Zámockej ulici v Bratislave pred barom Tepláreň. „Keď psychicky nevyrovnaný mladík zastrelil v Bratislave dvoch neobyčajných, všetci politici sa predbiehali v reakciách a vyhláseniach. Keď sadistický asociál z osady zabije slušnú ženu, zdravotnú sestru, tí istí politici zrazu úplne mlčia. Akoby život normálnej pracujúcej Slovenky pre nich nemal žiadnu cenu,“ uviedol vo videu zverejnenom niekoľko hodín po brutálnom zločine v Michalovciach.

Hamran vyzdvihol, že páchateľa zadržali do 48 hodín

„Dôkazy, ktorými vyšetrovateľ disponuje, sú natoľko silné, že nemal najmenšie pochybnosti, že spáchal skutok,“ skonštatoval v stredu (4.1) policajný prezident Hamran. Na tlačovke vyzdvihol, že páchateľa sa podarilo identifikovať a zadržať necelých 48 hodín od skutku. Hamran potvrdil, že obeť napadol po tom, ako si vybrala peniaze z bankomatu. Mladého Róma sudca vo štvrtok poslal do väzby.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pollákovci podali trestné oznámenie. Na Kotlebu: Rómovia sa za vraha Eriky patrične hanbia!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre