tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kwasi Kwarteng ohlasuje zníženie daní v britskom parlamente.
Kwasi Kwarteng ohlasuje zníženie daní v britskom parlamente. Zdroj: reprofoto bbc.com

Na Slovensku hádky a vládny chaos, v Británii historické zníženie daní a 60 miliárd pre domácnosti!

Veľká Británia chystá historické zníženie daní, aby otvorila cestu k podpore hospodárskeho rastu a zmiernila tak tlak a dopad vysokých cien energií na domácnosti a firmy. Štátnu pokladnicu takéto zásahy budú stáť 45 miliárd libier. Britská vláda však v tom vidí akúsi investíciu do budúcnosti a to napríklad v oblasti obnovovania kúpyschopnosti obyvateľstva. Na Slovensku na podobné opatrenia bohužiaľ momentálne čakáme len márne. Naopak, britská vláda chystá škrty v daniach a odbremenenie ľudí, ktoré má byť najradikálnejšie od roku 1972. O opatreniach informovali agentúry Reuters, Bloomberg a ČTK.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Brigita Schmögnerová v štúdiu súkromnej spravodajskej televízie.
  2. Vlajka USA a americké doláre
  3. Zľava Juraj Blanár, Robert Fico, poslanci NR SR strany Smer-SD.
  4. Predseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) pre hospodárske záležitosti a poslanec NR SR Peter Kremský (OĽaNO).

A to nie je všetko. Okrem nepriamych opatrení čaká Britov aj priama pomoc domácnostiam v podobe 60 miliárd libier. Firmy a domácnosti prestávajú zvládať účty za energie, s čím chce štát obyvateľom Veľkej Británie. Podporu domácnostiam a firmám predstavil tamojší minister financií Kwasi Kwarteng.

Dane sa zároveň majú znížiť až pre 31 miliónov ľudí a to nasledujúcim spôsobom: Základná sadzba dane z príjmov sa od apríla 2023 zníži na 19 % z terajších 20 %, platiť zostane len jedna vyššia sadzba dane z príjmov 40 % a zruší sa dodatočná sadzba 45 % z príjmov nad 150-tisíc libier za rok. Kabinet zrušil plán budúcoročného zvýšenia dane z príjmu právnických osôb na 25 % zo súčasných 19 %.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Slovensku hádky a vládny chaos, v Británii historické zníženie daní a 60 miliárd pre domácnosti!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku