eReport.sk
Robert Fico v prešovskej centrále strany Smer-SD.
Robert Fico v prešovskej centrále strany Smer-SD. Reporofoto: fb/robertficosk

VIDEO Fico mal bojovú poradu v Prešove. Po nej adresoval naliehavú výzvu Pellegrinimu

Fico mal bojovú poradu v Prešove s vedením strany Smer-SD. Okrem Roberta Fica sa na nej zúčastnili jeho podpredsedovia. Konkrétne Richard Takáč, Ľuboš Blaha a Ladislav Kamenický aj Erik Kaliňák. „Musím povedať, že to nie je náhoda, že tu máme takúto bojovú poradu v centrále,“ upozornil trojnásobný expremiér hneď na úvod videa, ktoré zverejnil v nedeľu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Fico sa stáva stabilným lídrom preferencií
  2. Existujú aj slobodné médiá
  3. Fico o Hegerovom darčeku Ukrajine
  4. Občan verejne naložil Matovičovi

Fico pripomenul výjazdy do regiónov, ktoré strana uskutočnila v rámci nedávneho Medzinárodného dňa žien. Tvrdí, že v tejto súvislosti medzi ľuďmi zisťovali, aké sú nálady. „A musím sa teda priznať, že som šokovaný s tým, ako ľudia reagujú na ostatné rozhodnutie pani prezidentky, pani Čaputovej a predsedu vlády Hegera poslať stíhačky MiG-29 do vojny proti Rusku,“ konštatoval Fico.

Ľudia sa vraj pýtajú či ich vláda nepošle na Ukrajinu

Podľa neho ide o rozhodnutie, ktoré, ako Fico povedal, výrazne zmenilo politickú mapu. „Ľudia sa neuveriteľne naplašili. Boja sa. Naozaj sa boja. A pýtajú sa, čo to bude ďalej? Najprv to boli nejaké transportéry, potom to bol nejaký systém S-300, teraz sú to stíhačky. A veľmi oprávnene sa pýtajú, že: ´a nebudú to náhodou ľudia, ktorí potom budú musieť ísť na tú Ukrajinu?´“ – tlmočil Fico hlasy, ktoré označil za názory občanov zo slovenských regiónov.

Líder Smeru zároveň vyslovil presvedčenie, že vláda by nezašla tak ďaleko, ako ukazujú obavy časti verejnosti. „Ale pri týchto ľuďoch musíme rátať, že sú schopní čohokoľvek,“ uviedol na adresu vládnych politikov.

Občania chcú od Smeru podľa Fica garancie

Vzápätí ďalej tlmočil to, čo politici Smeru podľa jeho slov počúvajú od občanov: „Ľudia nám veľmi jednoznačne odkazujú: „´Smeráci dajte nejaké garancie, že vláda, ktorá príde po septembrových voľbách, bude vláda mierová, že nebude pokračovať v týchto vojnových šialenstvách, ktoré tu dnes predvádza Heger s Čaputovou.´“

Výzva strane Hlas-SD a jej predsedovi

Fico nepredpokladá, že Smer vo voľbách bude mať podporu 44 percent ako v roku 2012. Skôr je presvedčený, že aj ďalšia vláda bude koaličná. „Takže sa obraciame predovšetkým na našich bývalých kolegov v Hlase, poďme dať garanciu ľuďom na Slovensku. A veľmi rýchlo. Že vytvoríme vládu spoločne, ktorá nedovolí, aby pokračovalo toto, čo vidíme vo vzťahu k vojne na Ukrajine. Toto je garancia, ktorú vieme dať. A vyzývame našich kolegov v Hlase, aby sa k tejto iniciatíve pridali,“ dodal líder parlamentne opozície vo videu. Na záver ho celé a bez cenzúry pripájame.

VIDEO Robert Fico vyzval Petra Pellegriniho na vytvorenie mierovej vlády

Zdroj: fb/robertficosk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico mal bojovú poradu v Prešove. Po nej adresoval naliehavú výzvu Pellegrinimu

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti