eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič vidí záškodníka: Veľmi riskujeme a niekto sa ako keby rozhodol, že…

Igor Matovič dnes mimoriadne trefne pomenoval situáciu v súvislosti s tým, ako vláda zlyháva v snahe zaočkovať čo najviac ľudí proti covidu. Minister financií a šéf OĽANO doslova trafil klinec po hlavičke, keď „svoju“ očkovaciu lotériu dal do súvislosti s návštevou pápeža na Slovensku. Keď k zvýšeniu zaočkovanosti nemotivuje Slovákov ani pápež, kam sa hrabe moja lotéria – inými slovami aj takto zhodnotil situáciu Matovič. A prišiel ešte s jednou teóriou. O záhadnom záškodníkovi. A, samozrejme, opäť bol kritický smerom k ministerstvu zdravotníctva, ktorému šéfuje Vladimír Lengvarský, nominant jeho hnutia.

Podľa Matoviča, napriek všetkým kritickým hlasom, očkovacia lotéria svoju úlohu spĺňa. Jej prioritou bolo odmeniť zaočkovaných, pretože poslanie propagovať vakcináciu má hlavne Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. V stredu po rokovaní vlády vysvetlil, ako to vlastne myslí.

Sú to vraj veľmi efektívne minuté peniaze

„Lotéria nikdy nebola ohlásená ako prostriedok na zvýšenie zaočkovanosti. Lotéria bola ohlásená ako prostriedok na odmenu zaočkovaných,“ skonštatoval Matovič. Myslí si, že sú to veľmi efektívne minuté peniaze, pretože zaočkovaní ľudia podľa jeho slov ušetria štátnemu rozpočtu stámilióny eur.

„Čo už taká lotéria sa môže pasovať s pápežom“

Nový podiel ľudí, ktorý sa pre to zaočkujú, však podľa neho nebude „markantný“. „Počet nových očkovaných ani v súvislosti s pápežom na Slovensku nestúpa, tak čo už taká lotéria sa môže pasovať a porovnávať s pápežom,“ podotkol šéf rezortu financií. Na rokovaní vlády zároveň vyslovil presvedčenie, že Slovensko nepostupuje správne v tom, ako sa chystá na tretiu vlnu pandémie. „Myslím si, že veľmi riskujeme a niekto sa ako keby rozhodol, že ideme premoriť Slovensko,“ tvrdí Matovič.

Nevidí žiadnu kampaň

Zároveň poznamenal, že MZ si pýtalo peniaze na kampaň, pričom rezort financií od neho chcel plán a návrh novej kampane. „Peniaze sme medzičasom ministerstvu poskytli a ministerstvo nespustilo žiadnu novú kampaň, pokiaľ viem,“ doplnil.

Pani Zuzana má morálne právo na výhru

V súvislosti s pani Zuzanou, ktorá pre pomalší internet prišla o 400.000 eur v lotérii, uviedol, že podľa neho má morálne právo na výhru, lebo splnila všetko, čo sa vyžadovalo. Dodal, že čaká na definitívne stanovisko právnikov. „Právny odbor ministerstva financií chystá finálne stanovisko, či jej môžeme poskytnúť výhru alebo nie,“ ozrejmil s tým, že stanovisko by mohli dať už tento týždeň.

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič počas tlačového brífingu na tému Sputnik V.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič vidí záškodníka: Veľmi riskujeme a niekto sa ako keby rozhodol, že…

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php