eReport.sk
Mária Kolíková, foto: tasr

Prekvapená Kolíková o Matovičovej lotérii: Nebol dôvod to robiť len pre zábavu!

Cieľom očkovacej lotérie malo byť zvýšenie záujmu o vakcináciu proti COVID-19. Lenže otec myšlienky minister financií Igor Matovič teraz otočil a tvrdí, že je to odmena pre zaočkovaných. Do omylu teda nebola „vovedená“ iba verejnosť, ale aj niektorí členovia vlády.

Nebol tu dôvod robiť očkovaciu lotériu, lebo sa potrebujeme zabaviť, ale tu bol ten hlavný dôvod, aby sa nám zvýšila štatistika ohľadom zaočkovanosti. Tu nevidím priamo tú súvislosť. Ale nechcem spochybňovať niečo, k čomu ani ja nemám dostatočné dáta,“ vyjadrila sa po rokovaní vlády ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá otvorene priznala, že nebola fanúšikom tohto nápadu za milióny. „Na druhej strane, som člen vlády a nechcem a ani nemám dôvod teraz verejne kompromitovať takýto návrh, ktorý vo svojej podstate môže pomôcť. Ja by som sa skôr orientovala na iné motívy, ale nechcem zosmiešňovať takéto rozhodnutie. Bola by som rada, keby som videla ten odraz v štatistikách, koľko ľudí sa chce zaočkovať,“ dodala.

Očkovacia lotéria je najnovšie odmenou pre očkovaných. – Foto: reprofoto RTVS

Nadšením neprekypoval ani ďalší minister. Šéf rezortu školstva Branislav Gröhling dokonca najprv ani nechcel odpovedať na otázky novinárov, ktoré sa očkovacej lotérie týkali. „Dovolíte mi neodpovedať na túto otázku? Venujeme sa školstvu a nechce sa mi komentovať lotériu,“ vykrúcal sa člen vlády, ktorý naznačil, že strana SaS mala k aktivite ministra financií výhrady. Za liberálnu partaj ich prezentovala najmä poslankyňa a šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková. Gröhling nechcel veľmi komentovať ani snahu Igora Matoviča dopriať výhru 400 tisíc eur pani Zuzane, ktorá o ňu prišla kvôli technickým problémom.

– Foto: fb/igor.matovic.7

„Je to aktivita pána ministra financií. Ja dúfam, že tak, ako je aktívny v tomto, bude aktívny aj v ostatných veciach, napríklad čo sa týka navyšovania platov učiteľov,“ pridal štipľavý odkaz minister školstva. Či sa dočká, nevedno. Vyzerá to tak, že očkovacia lotéria je teraz pre financmajstra témou číslo jeden, ktorej sa pravidelne venuje aj na svojej sociálnej sieti, kde informuje o tom, koľko ľudí sa už do projektu zaregistrovalo. „Lotéria nikdy nebola ohlásená ako prostriedok na zvýšenie zaočkovanosti. Lotéria bola ohlásená ako prostriedok na odmenu zaočkovaných,” nechal sa počuť nedávno Matovič. Náklady na očkovaciu lotériu sú vo výške 26,4 milióna eur.

Viac o očkovacej lotérii čítajte tu:

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prekvapená Kolíková o Matovičovej lotérii: Nebol dôvod to robiť len pre zábavu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti