eReport.sk
Zľava Alojz Baránik, Jana Bittó Cigániková a Ján Benčík.
Zľava Alojz Baránik, Jana Bittó Cigániková a Ján Benčík. Foto: fb/jankabittociganikova

VIDEO Cigániková ďakuje Alinovi aj Jankovi: Spoločne podávame trestné oznámenie na kotlebovcov!

AKTUALIZOVANÉ – Koaličná SaS podáva trestné oznámenie pre bilbordy parlamentnej ĽSNS, na ktorých píše, že vakcíny proti ochoreniu COVID-19 obsahujú bunky z ľudských plodov. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovala šéfka Výboru Národnej rady (NR) SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) spolu s kolegami z klubu Alojzom Baránikom a Jánom Benčíkom. Trestné oznámenia podali pre podozrenia zo šírenia poplašnej správy.

Bittó Cigániková považuje konanie ĽSNS za odsúdeniahodné, pretože očkovaní podľa nej pomáhajú spoločnosti. „Buď veci nerozumejú a neoverili si informácie, alebo veľmi dobre rozumejú, že klamú, a robia to s cieľom zastrašiť ľudí a odradiť ich od očkovania,“ vyhlásila s tým, že ďakuje Alinovi (Alojzovi Baránikovi) a Jankovi (Jánovi Benčíkovi) a tiež poslaneckej asistentke Slávke Henčekovej, ktorí je pomohli, ako povedala, „toto trestné oznámenie dať dokopy.“

VIDEO Cigániková: Dosť bolo hoaxov, podávame trestné oznámenie na ĽSNS

Zdroj: fb/jankabittociganikova

ĽSNS na bilbordoch hlási, že vakcína proti „korone“ obsahuje bunky z potratených detí. Podľa Bittó Cigánikovej to nie je pravda. „Vektorová vakcína obsahuje živý vírus, ktorý je rozmnožovaný na ľudských bunkách, ale je absolútna nepravda, že samotná vakcína obsahuje tieto bunky,“ uviedla.

Podpredseda ĽSNS Beluský: Toto je pre SaS typické

Poslankyňa sa odvoláva okrem odborníkov aj na slová pápeža Františka, ktorý hovorí, že očkovanie je aktom lásky a na slová biskupov, že vakcíny sú eticky v poriadku. Predmetom trestného oznámenia je podľa Baránika preveriť, či došlo k podávaniu klamlivej informácie a informácie, ktorá je schopná vyvolať vážne nebezpečenstvo znepokojenia medzi ľuďmi.

Podpredseda ĽSNS a poslanec Martin Beluský reagoval, že pre SaS je typické, že nepohodlné názory chce postihovať trestnými oznámeniami. „Viac sa vyjadríme v samotnom procese,“ doplnil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Ján Benčík a Slavomíra Henčeková.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Cigániková ďakuje Alinovi aj Jankovi: Spoločne podávame trestné oznámenie na kotlebovcov!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti