eReport.sk
Jana Bittó Cigániková Foto: tasr

Cigániková má za sebou tretiu dávku vakcíny. Ľudia ju podozrievajú, že si to vymyslela

Šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková vždy propagovala očkovanie proti covidu. Dokonca kvôli tomu spravila „poriadok“ aj so svojim straníckym šéfom Richardom Sulíkom, ktorý si o sebe myslel, že je nenakaziteľný, ale nakoniec sa očkovať nechal. Teraz však politička zdvihla mnohým krvný tlak.

Môže za to tretia dávka vakcíny, ktorú liberálka absolvovala počas víkendu a so všetkým sa pochválila na sociálnej sieti. „S tretím očkovaním to šlo príkladne. Najprv mi prišla SMS s kódom na prihlásenie. Skontrolovala som a naozaj. Už mám pol roka od druhej dávky,“ prezradila Cigániková, ktorá sa v minulosti nechala očkovať vakcínou od AstraZeneca. „Zapísala som sa do čakárne a všetko išlo hladko a bez problémov. Na druhý deň mi prišla SMS pozvánka na očkovanie a na e-mail ďalšie inštrukcie. Prišla som na objednaný čas a miesto. Vedeli o mne a čakali ma. Všetci boli milí, ústretoví všade boli potrebné informácie a pravidlá, ktoré treba dodržiavať,“ vychvaľovala predsedníčka zdravotníckeho výboru.

Cigániková má už po tretej dávke očkovania. – Foto: fb/jankabittociganikova

Celý úkon spolu s čakaním trval menej ako pol hodinu. Cigániková sa ešte poďakovala bratislavskému županovi Jurajovi Drobovi za skvelú organizáciu. Spolu so statusom však zverejnila aj fotografiu a spustila sa lavína nevôle. Dôvodom bolo, že zdravotníčka, ktorá mala vakcínu političke podať, nemala nasadené ochranné rukavice. „To ani rukavice nemá tá osoba, ktorá vám to akože pichá,“ rozčuľovala sa jedna diskutujúca a naznačovala, že v skutočnosti sa liberálka očkovať nedala. „Ani helmu nemala,“ vysmiala ju Cigániková.

V oficiálnej inštruktáži sa o povinnosti nosiť rukavice nepíše. – Foto: vzbb.sk

Ozvali sa však aj ďalší, ktorí neverili, že si naozaj dala pichnúť očkovaciu látku. Niektorí sa dokonca dožadovala toho, že to chceli vidieť na živo, aby mohli celý proces skontrolovať. Do diskusie však vstúpili aj ľudia, ktorí o sebe tvrdili, že sú zdravotníci a podľa inštrukcií nemajú povinnosť nosiť rukavice počas vakcinácie. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici má na svojich stránkach uvedený aj postup očkovania. O povinnosti ochranných rukavíc sa tam nepíše, dokonca aj ilustračný obrázok ukazuje zdravotníka bez rukavíc.

Čítajte viac:

  1. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  2. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  3. Jana Bittó Cigániková (SaS)
  4. Zľava Alojz Baránik, Jana Bittó Cigániková a Ján Benčík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková má za sebou tretiu dávku vakcíny. Ľudia ju podozrievajú, že si to vymyslela

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php