eReport.sk
Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico.
Zľava Peter Pellegrini a Robert Fico. Foto: tasr

PRIESKUM Smeráci sa tešia z nových čísiel! Pellegrini si naopak pohoršil

AKTUALIZOVANÉ – Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali začiatkom septembra, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 18,8 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana SaS s podporou 14,5 percenta. Tretia by bola strana Smer-SD s 13,9 percenta. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO na vzorke 1000 respondentov.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie OĽANO s 9,9 percenta, nasleduje Progresívne Slovensko s 8,7 percenta hlasov, hnutie Sme rodina (6,8 percenta), KDH (6,6 percenta) a Republika (5,2 percenta).

Pred bránami parlamentu by ostala Aliancia so ziskom 3,8 percenta a SNS s 3,5 percenta. ĽSNS by získalo 2,7 percenta hlasov, Za ľudí 1,7 percenta. Maďarské fórum by volilo 1,1 percenta ľudí, Dobrú voľbu 0,9 percenta, Spolu 0,8 percenta a Život – národnú stranu 0,5 percenta. Demokratická strana a Máme toho dosť by dostali zhodne po 0,2 percenta, Socialisti.sk a Strana zelených po 0,1 percenta.

Kreslá v parlamente

 Hlas-SD by podľa týchto výsledkov získal 33 postov v parlamente, SaS 26 a Smer-SD 25 poslancov. OĽANO by malo 18 kresiel, Progresívne Slovensko 15 kresiel, Sme rodina by spolu s KDH získali zhodne 12 mandátov a Republika deväť. Zber dát prebiehal telefonicky od 6. do 13. septembra. Prieskum nemal objednávateľa.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport