tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Zdroj: tasr

Naď plánuje po dodávkach Ukrajine vojenské nákupy aj napriek kríze: Trh je široký, ponúk mnoho!

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) plánuje ďalšie vojenské nákupy aj napriek tomu, že na Slovensku zúri energetická a hospodárska kríza. Ľudia od štátu požadujú okamžitú a efektívnu pomoc, ktorú, minimálne podľa vyjadrení obyvateľstva, príliš nevnímajú.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  2. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto
  3. Ján Čarnogurský

Priority ministerstvo obrany sa však nemenia a po dodávkach na Ukrajinu a vyraďovaní ruských strojov je zrejmé, že Naď čoskoro naštartuje ďalšiu nákupnú horúčku. Sám to pri tom potvrdzuje.

„Na margo modernizácie som otvorene hovoril o našej potrebe obmeniť dosluhujúce cvičné podzvukové lietadlá L-39. Potrebujeme ich na výcvik našich pilotov, ktorí potom presadnú do F-16. Tiež sa pozeráme po moderných dronoch. Trh je široký, ponúk mnoho, no pre nás je prioritou cena, zapojenie slovenského obranného priemyslu a spoľahlivosť.“

Jaroslav Naď, minister obrany

Chce zintenzívniť niektoré vojenské aktivity

Slovensko je za súčasnej vlády známe hlavne svojimi protiruskými a proamerickými vyhláseniami. Pri pohľade na svetonázor jej členov sa to však z pohľadu voliča dalo očakávať. Naď teraz napríklad tvrdí, že niektoré aktivity chce zintenzívniť. Stále však všetci občania dúfajú, že nás nezaťahuje do žiadnej vojny.

Nová spolupráca

„V Soule sme podpísali Memorandum o porozumení, ktoré rámcuje obrannú spoluprácu s Kórejskou republikou. Naše aktivity zintenzívnime v oblasti výcviku, vzdelávania a spoločných cvičení,“ konštatuje minister. Užšie rokovania s Južnou Kóreou pri tom odôvodňuje jej kvalitami v oblasti technológií, IT, či kyber-bezpečnosti.

Naď prvý v histórii

„Toto rokovanie bolo zároveň prvým oficiálnym bilaterálnym rokovaním na úrovni ministrov obrany Slovenska a Kórejskej republiky v histórii. Verím, že budúcnosť prinesie viaceré konkrétne úspešné projekty, ktoré napomôžu obrane a bezpečnosti oboch našich krajín,“ uzavrel Naď.

Zdroj: Fb Jaroslav Naď


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď plánuje po dodávkach Ukrajine vojenské nákupy aj napriek kríze: Trh je široký, ponúk mnoho!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku