tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka.
Ukrajinský vojak, ilustračná snímka. Zdroj: tasr/AP

USA a Ukrajina idú spoločne stíhať Rusko za vojnové zločiny

Americký minister spravodlivosti Merrick Garland a ukrajinský generálny prokurátor Andrij Kostin podpísali v utorok dohodu zameranú na formalizovanie spolupráce v súvislosti so spoločným úsilím o stíhanie údajných vojnových zločinov spáchaných ruskými silami vo vojne na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba
  3. Ilustračné foto
  4. Na kombosnímke Američania Alexander Drueke (vpravo) a Andy Huynh.
  5. Ján Čarnogurský
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová

Obaja predstavitelia podpísali memorandum o porozumení po stretnutí v ústredí ministerstva spravodlivosti vo Washingtone, informoval denník The Washington Post.

„Amerika a svet videli strašné obrazy a srdcervúce správy o brutalite a smrti, spôsobených nespravodlivou ruskou inváziou na Ukrajinu.“

Merrick Garland, americký minister spravodlivosti

Kostin v rozhovore pre spravodajskú stanicu CBS News uviedol, že ukrajinské úrady zdokumentovali 34.000 vojnových zločinov.

Masové hroby

Ukrajinské úrady uviedli, že vyšetrujú objav viac ako 400 telesných pozostatkov v masovom pohrebisku pri meste Izium na východe Ukrajiny, kde ruské sily terorizovali obyvateľov počas šesťmesačnej okupácie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prirovnal Izium k mestám Buča a Mariupol, ktoré sa stali symbolmi zverstiev spáchaných počas ruskej invázie na Ukrajinu. Moskva opakovane popiera, že by ruskí vojaci páchali na Ukrajine vojnové zločiny.

Peskov to odmieta

Kremeľ poprel tvrdenia, že príslušníci ruskej armády páchali v Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny vojnové zločiny, a označil ich za „klamstvo.“

„Je to rovnaký scenár ako pri Buči. Je to klamstvo a, samozrejme, budeme v tomto príbehu brániť pravdu,“ uviedol v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Reagoval tak na otázku novinárov týkajúcu sa vyjadrenia ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že ruskí vojaci páchali v Charkovskej oblasti vojnové zločiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

USA a Ukrajina idú spoločne stíhať Rusko za vojnové zločiny

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku