eReport.sk
Prezidentka pred rozsvieteným vianočným stromčekom.
Prezidentka pred rozsvieteným vianočným stromčekom. Foto: tasr

VIDEO Čaputová „zapla“ stromček! Prezidentke pomohol aj šéflekár COVID tímu

BRATISLAVA – Hlava štátu Zuzana Čaputová v pondelok podvečer rozsvietila vianočný stromček na prednom nádvorí Prezidentského paláca v Bratislave. Urobila tak v sprievode dvoch lekárov, Juraja a Sabíny Smahovcov.

„Svetlo vianočného stromčeka, ktoré sme spolu zasvietili, nech je pre nás všetkých nádejou, že spoločne tieto ťažké časy zvládneme,“ vyhlásila prezidentka.

Stromček spolu s ňou rozsvietili vedúci covidového oddelenia v ružinovskej nemocnici Juraj Smaha a lekárka Sabína Smahová z Kliniky detskej hematológie a onkológie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Národného ústavu detských chorôb. „Chcela som práve im venovať trochu vianočnej atmosféry lebo oni, rovnako ako tisíce zdravotníkov a zdravotníčok po celom Slovensku, nebudú mať úplne pokojné Vianoce,“ vysvetlila prezidentka.

FOTO Hlava štátu a lekári s rodinami pri žiariacom stromčeku pred palácom

GALÉRIA – Foto: tasr

Pripomenula, že v aktuálnej pandemickej situácii zdravotníci po celom Slovensku prinášajú obetu, ktorá je pre mnohých nepredstaviteľná. Okrem zdravotníkov sa poďakovala aj všetkým  profesiám, ktoré majú službu alebo pracovnú zmenu práve počas vianočných sviatkov.  

Vianočný stromček stojaci pre palácom pochádza z Bukovej pri Trnave. S jeho zabezpečením pomohli Lesy SR.

VIDEO Pri rozsvecovaní symbolu Vianoc prezidentke pomáhali aj lekári

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovenské celebrity vo vianočnej nálade
  2. Poštová známka z emisného radu Vianočná pošta.
  3. Španielsko, zdravotníci, covid

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová „zapla“ stromček! Prezidentke pomohol aj šéflekár COVID tímu

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php