eReport.sk
Poštová známka z emisného radu Vianočná pošta.
Poštová známka z emisného radu Vianočná pošta a obálka. Foto: tasr

FOTO Deti môžu písať Ježiškovi! Pošta: Pošle im odpoveď aj rozprávkový darček

Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku písať Ježiškovi na adresu Ježiško 999 99, Slovenská pošta mu všetky odkazy doručí. Dôležité je uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu. Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu mojapohladnica.sk. Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle aj rozprávkový darček. Informovala hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.

„Slovenská pošta prináša už 23. ročník unikátneho projektu Vianočnej pošty, keď môžu deti písať svoje tajné želania Ježiškovi. V tomto roku sme Ježiškovi do Rajeckej Lesnej doručili už takmer 1100 listov, z čoho 660 bolo zo Slovenska a zo zahraničných krajín dominovali Nemecko, Čína, Rusko, Taiwan, Hongkong i Francúzsko,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták.

Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie špeciálnej vianočnej poštovej známky.

Prvý list adresovaný Ježiškovi prišiel 21. júla od Emky zo Zvolena a zo zahraničia, konkrétne z Nemecka, 20. augusta.

Zľava výkonná riaditeľka Poštovej banky Melinda Burdanová, autorka kresby, ktorá sa stala námetom tohtoročnej príležitostnej poštovej známky z emisného radu Vianočná pošta Kristína Gubienová, štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť, autorka kresby predlohy vianočnej pečiatky Nelka Šoučíková a generálny riaditeľ Slovenskej Pošty Martin Ľupták počas otvorenia 23. ročníka Vianočnej pošty a inaugurácie vianočnej známky v Bratislave 18. novembra 2021. – Foto: tasr

Na adresu Ježiško 999 99 prišlo od vzniku projektu viac ako dva milióny pozdravov.

Obsahom detských listov sú prevažne zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by si chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, školské aj športové potreby, knihy, tablety, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká. „Som rád, že Slovenská pošta organizuje už 23. ročník Vianočnej pošty a okrem detskej radosti pestuje v deťoch aj zvyk posielať listy a písať perom. Je to písanie, ktoré je poctivé a má dušu, ktorá chýba e-mailom, chatom a SMS,“ uviedol štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť.

Na adresu Ježiško 999 99 prišlo od vzniku projektu viac ako dva milióny pozdravov. Minulý rok putovalo na Ježiškovu adresu do Rajeckej Lesnej celkom 93.208 listov zo 42 štátov sveta.

Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie špeciálnej vianočnej poštovej známky so špecifickým symbolom T2 50g, ktorá zodpovedá cene 65 centov. Námetom tohtoročnej príležitostnej poštovej známky je kresba od Kristíny Gubienovej z Komárna.

Tohtoročná príležitostná poštová známka z emisného radu Vianočná pošta počas otvorenia 23. ročníka Vianočnej pošty a inaugurácie vianočnej známky v Bratislave 18. novembra 2021. – Foto: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Deti môžu písať Ježiškovi! Pošta: Pošle im odpoveď aj rozprávkový darček

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti