eReport.sk
Španielsko, zdravotníci, covid
Ilustračné foto: shutterstock/zenytal

Nemocnice začali s vyplácaním odmien zdravotníkov. Dorazili eurá od Lengvarského


Nemocnice už vyplácajú odmeny zdravotníckym pracovníkom, ktorí sa zapojili do výzvy o finančný príspevok vo výške 350 eur. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) a Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline odmeny vyplácajú v rámci výplaty za december 2021.

Ako nemocnice potvrdili, už obdržali prostriedky od rezortu zdravotníctva, na ktorého čele stojí minister Vladimír Lengvarský (nom. OĽANO).

Peniaze vyplatili aj v Žiline

„Finančné prostriedky z Ministerstva zdravotníctva SR určené na jednorazové odmeny pre zdravotníckych pracovníkov obdržala Univerzitná nemocnica Bratislava v dvoch splátkach, a to 30. decembra a 31. decembra 2021. Zamestnancom nemocnica príspevky vypláca v týchto dňoch, spoločne s riadnym termínom výplaty za december,“ uviedla UNB v stanovisku.

Rovnako v januári vyplatila odmeny aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline. „Odmeny sme vyplatili všetkým našim zdravotníckym pracovníkom okrem tých, ktorí si financie uplatnili u iného zamestnávateľa,“ priblížila hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková. 

Jednorazových 350 eur ako poďakovanie

Jednorazový finančný príspevok v hodnote 350 eur, ktorým sa chcel rezort zdravotníctva poďakovať zdravotníkom za ich prácu, schválila vláda SR v decembri. Na tento zámer vyčlenila celkovo 50.705.746 eur. Poskytovatelia zdravotnej starostlivosti sa mohli do verejnej výzvy zberu dát na poskytnutie finančného príspevku zapojiť prostredníctvom Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI). Jediným kritériom pre zapojenie sa bolo zdravotnícke vzdelanie pracovníka.

Do verejnej výzvy sa zapojilo 10.474 poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Nahlásili 96.822 zdravotníckych pracovníkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. VakciZuzka je mobilná očkovacia jednotka, ktorá jazdí po Žilinskom kraji.
  2. Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši.
  3. Prezidentka pred rozsvieteným vianočným stromčekom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nemocnice začali s vyplácaním odmien zdravotníkov. Dorazili eurá od Lengvarského

KOMENTOVALI STE: