eReport.sk
Thomas Massie, foto:twitter

TOTO mu nevyšlo! Politik sa odfotil so zbraňami pri vianočnom stromčeku. Ostrá kritika od verejnosti

Americký republikánsky kongresman Thomas Massie vyvolal vlnu kritiky príspevkom na Twitteri, kde cez víkend zverejnil fotografiu svojej rodiny pózujúcej pri vianočnom stromčeku so zbraňami. Snímku šiestich vysmiatych členov kongresmanovej rodiny s dlhými strelnými zbraňami v rukách dopĺňalo želanie, aby na Vianoce dostali náboje.

Informovala o tom agentúra AFP, ktorá pripomenula, že len pred pár dňami došlo k streľbe na škole v americkom štáte Michigan, kde 15-ročný mladík zastrelil štyroch študentov a ďalších siedmich zranil. Medzi zbraňami, ktoré sa objavili na fotografii kongresmana za silne republikánsky štát Kentucky, sú zrejme ľahký guľomet M60, poloautomatická puška AR-15 či samopal Thompson, píše na svojej webstránke stanica Sky News.

Ostrá kritika verejnosti

Snímka vyvolala v USA – kde je téma vlastníctva a dostupnosti strelných zbraní veľmi kontroverznou politickou a spoločenskou otázkou a kde opakovane dochádza k masakrom na školách – ostrú kritiku časti verejnosti. Známy americký aktivista Fred Guttenberg, bojujúci proti násiliu páchanému za pomoci strelných zbraní, reagoval zverejnením fotografie svojej 14-ročnej dcéry, ktorá prišla o život počas najhoršej masovej streľby na škole v dejinách USA. Došlo k nej v roku 2018 v meste Parkland v štáte Florida.

Bude vás zaujímať:

  1. Burcuje proti Orbánovi!
  2. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  3. Príprava vakcíny proti ochoreniu COVID-19 od spoločnosti AstraZeneca vo vakcinačnom centre v nemeckom Ebersbergu.
  4. Prezidentka pred rozsvieteným vianočným stromčekom.

„Keďže si tu zdieľame rodinné fotografie, tu sú tie moje,“ napísal Gutenberg. „Prvá je posledným záberom (mojej dcéry) Jaime, ktorý som urobil. Na druhej je miesto, kde je pochovaná,“ dodal. Massieho počínanie skritizovali tiež príbuzní iných obetí, ktoré zahynuli pri podobných násilných skutkoch, ako aj ďalší členovia amerického Kongresu. Demokratický kongresman za štát Kentucky John Yarmuth označil Massieho fotografiu za „neprístojnú“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TOTO mu nevyšlo! Politik sa odfotil so zbraňami pri vianočnom stromčeku. Ostrá kritika od verejnosti

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti