eReport.sk
Na kombosnímke zľava Milan Krajniak, moderátorka Marta Jančkárová a Erik Tomáš.
Na kombosnímke zľava Milan Krajniak, moderátorka Marta Jančkárová a Erik Tomáš. Zdroj: reprofoto: rtvs

VIDEO Ako to bude s našimi seniormi? Tomáš je po debate s Krajniakom optimistom

Ako to bude s našimi seniormi? Dočasne poverený minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) uvažuje o návrhu valorizovať dôchodky o pevnú sumu. Ako príklad uviedol zvýšenie dôchodkov o 45 eur. Nezaradený poslanec, ktorý pôsobí v mimoparlamentnom Hlase-SD Erik Tomáš tvrdí, že tento návrh dôchodcov ukráti oproti ich návrhu. Uviedli to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Milan Krajniak
  2. Milan Krajniak
  3. podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)
  4. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.

„Týmto by sme percentuálne pomohli dôchodcom s najnižšími dôchodkami viac ako tým, ktorí majú 900-eurový dôchodok,“ povedal Krajniak. Dodal, že ak má byť zmyslom najviac pomôcť ľuďom s najnižšími dôchodkami, tak iný spôsob valorizácie ako ten súčasný je lepší.

Už do toho nesmie vstúpiť politikárčenie!

Erik Tomáš.

Pokiaľ by bol podľa Tomáša presadený ich zákon, tzv. dôchodcovská inflácia by vystúpila podľa očakávaní na 17 percent. Chápe, že valorizácia dôchodkov o pevnú sumu by viac pomohla ľuďom s nižšími dôchodkami, ale tým ľuďom, ktorí viac peňazí odvádzali do Sociálnej poisťovne, by to nepomohlo.

Tomáš hovorí o veľkej šanci

„Je veľká šanca, že naše návrhy na zvyšovanie dôchodkov dvakrát do roka, ako aj rozmrazenie minimálnych dôchodkov budú v parlamente schválené. Len už do toho nesmie vstúpiť politikárčenie! Vyhlásil som to v relácii Sobotné dialógy RTVS, v ktorej som diskutoval s povereným ministrom Krajniakom,“ uviedol po diskusii s dočasne povereným ministrom na sociálnej sieti Erik Tomáš.

Tomáš: Je veľká šanca, že naše návrhy na zvyšovanie dôchodkov budú schválené

Zdroj: fb/eriktomassr

Krajniak je tiež za rozmrazovanie minimálnych dôchodkov. Hlas-SD bude podľa Tomáša presadzovať aj ponechanie 13. dôchodku. Minister práce je tiež pripravený nájsť kompromis pri „obedoch zadarmo“. Považuje za správne, aby si rodič mohol vybrať, či chce „obed zadarmo“ alebo daňový bonus. Tomáš hovorí, že pre rodiny s vysokým príjmom by možnosť „obedov zadarmo“ byť nemala. Išlo by o približne päť percent domácností. Krajniak to tiež považuje za správne.

Tomáš viní stranu SaS

Krajniak považuje za lepšie, že budú predčasné voľby v septembri. Ak by neprešiel žiadny termín predčasných volieb, voľby by boli vo februári 2024 a to je podľa neho najhoršie riešenie. Za to, že budú predčasné voľby v septembri, viní Tomáš stranu SaS, ktorá najprv povalila vládu a potom sa s bývalými koaličnými partnermi dohodla na termíne. Tomáš sa zhodol s Krajniakom, že v slovenskej politike treba skončiť s chaosom.

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Ako to bude s našimi seniormi? Tomáš je po debate s Krajniakom optimistom

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti