eReport.sk
Milan Krajniak
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniak by bol dobrým prezidentom? Kollár o voľbách hlavy štátu: Sme rodina nepostaví kandidáta!

Krajniak by bol dobrým prezidentom? Kollár je presvedčený, že áno. Hnutie Sme rodina však podľa slov svojho lídra nepostaví vlastného kandidáta na prezidenta.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vraj ide o revolučnú metódu!
  2. Sprava predseda Národnej rady (NR) SR a líder strany Sme rodina Boris Kollár prichádza na slávnostný galavečer do SND.
  3. Robert Fico, šéf strany Smer-SD.
  4. Vezme na seba Čaputová politickú zodpovednosť?

V rozhovore pre TASR predseda hnutia a Národnej rady (NR) SR Boris Kollár reagoval aj na otázku prípadnej podpory niektorého z kandidátov iných strán. Označil ju za predčasnú, rovnako ako vicepremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Obaja chcú počkať na mená kandidátov.

Kollár by Lajčáka nepodporil

Kollár nateraz nepovedal, či podporia kandidáta konkrétnej strany. Závisieť to podľa jeho slov bude od toho, kto sa prihlási. Nechcel komentovať mená ako Róbert Mistrík či Pavol Čekan. Čo sa týka Miroslava Lajčáka, toho by nepodporil. „Doteraz som ho nikdy nepodporil, ani si nemyslím, že by som ho podporoval. Asi nie,“ reagoval na otázku TASR.

„Treba sa pozerať na politickú realitu“

Na otázku o prípadnej kandidatúre dočasne povereného ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) reagoval, že by bol dobrým prezidentom, no zrejme by nedokázal získať potrebný počet hlasov. „Treba sa pozerať na politickú realitu, takýto kandidát by musel mať podporu nadpolovičnej väčšiny všetkých voličov. Krajniak je dobrý minister práce a sociálnych vecí, ale nemyslím si, že by mal až takú silnú podporu medzi ľuďmi, že by malo zmysel ho stavať za kandidáta na prezidenta,“ skonštatoval Kollár.

Remišová: Čekana aj Mistríka si veľmi vážim

„Je však zbytočné teraz rozoberať, či by bol dobrým kandidátom niekto, kto ani nekandiduje,“ skonštatovala Remišová pre TASR. Na otázky o kandidátoch bude podľa nej ešte dosť času. Poznamenala, že k prípadnej opätovnej kandidatúre sa zatiaľ nevyjadrila ani aktuálna hlava štátu Zuzana Čaputová. „Čekana aj Mistríka si veľmi vážim, robia Slovensku dobré meno v zahraničí svojimi vedeckými aktivitami,“ dodala. Nepovedala však, či by si ich vedela predstaviť ako kandidátov na prezidenta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniak by bol dobrým prezidentom? Kollár o voľbách hlavy štátu: Sme rodina nepostaví kandidáta!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti