eReport.sk
podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)
Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Politológ Lenč: Matovič, Pročko, Blaha a Suja sú najsilnejšie kalibre parlamentného „žumpizmu“!

Parlamentný žumpizmus. „Principál“ Igor Matovič (OĽANO) a ďalší predstavitelia úpadku parlamentnej kultúry v plnom nasadení. Aj tak by sa dal skrátiť najnovší komentár politológa Jozefa Lenča. Ten sa počas tohto volebného obdobia stal jedným z výraznejších Matovičových kritikov. Dnes pri pohľade na dianie parlamentu okolo plánovania predčasných volieb, že tak ako Matovič a jeho kolegovia prišli, tak aj odchádzajú. Samozrejme, je to myslené skôr v negatívnom zmysle.

Parlamentný žumpizmus

Ako prišli, tak odchádzajú. Víťazom volieb v roku 2020 bol Igor Matovič, ktorý sa stal principálom celého cirkusu. Uznesenie, ktoré má ukončiť 8 volebné obdobie národnej rady, predkladá skupina poslancov vedená Jozefom Pročkom. S návrhom, ktorý má predĺžiť ´mandát´ odvolanej a dočasne poverenej vlády na exkluzívnych desať mesiacov,“ upozorňuje Lenč na dianie v NR SR.

Chodia sa na to pozerať aj žiaci

Politici by nemali byť len odrazom spoločnosti, no v určitých momentoch aj vzorom spoločnosti. A to hlavne v takých kedy sa zo spoločenského diania vytráca istá normálnosť a kultúra. To, ako zle na tom momentálne parlament je, si možno uvedomíme v momente, keď si na parlamentnom balkóne predstavíme svoje vlastné dieťa. Politici takí však budú až do toho momentu, kým im to voliči nespočítajú v rámci parlamentných volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf OĽANO Igor Matovič
  2. Toxic by design?
  3. Na kombosnímke zľava Zuzana Čaputová a Maroš Žilinka.
  4. Lepšie ako nič?

„Diskusia bude isto výživná do rozpravy sa zatiaľ písomne prihlásili (v poradí): Fico, Matovič, Takáč, Mazurek, Pellegrini, Suja, Blaha, Tomáš, Kamenický, Mizik, Susko, Svrček a Šeliga. Na vystúpenie RF je už 16 faktických poznámok (každá môže byť až 2 min dlhá) a nechýbajú v nej najsilnejšie kalibre parlamentného ´žumpizmu´ (Matovič, Blaha, Pročko, Suja a kol.) Predsedajúci privítal v NR SR žiakov tretieho ročníka ZŠ z Piešťan. Ich návšteva bude isto pre nich pamätná – najmä ak stihnú vystúpenie IM,“ dodal Lenč.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politológ Lenč: Matovič, Pročko, Blaha a Suja sú najsilnejšie kalibre parlamentného „žumpizmu“!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti