eReport.sk
Dóm sv. Alžbety v Košiciach Foto: tasr

Viaceré budovy v SR sa v nedeľu rozsvietia načerveno na spomienku obetí AIDS


Na Slovensku budú načerveno svietiť napríklad budova mestskej radnice v Trnave, Chrenovský most v Nitre, budova mestskej radnice v Banskej Bystrici, budova mestského úradu v Prešove a Dóm svätej Alžbety v Košiciach.

Viaceré budovy na Slovensku sa v nedeľu rozsvietia načerveno a pripomenú si tak obete AIDS. Deje sa tak v rámci AIDS Candlelight Memorial (Sviečkového memoriálu). TASR o tom informovali z občianskeho združenia HIV/AIDS Slovensko.

„AIDS Candlelight Memorial nie je len spomienkou na tých, ktorých sme stratili. Je aj pripomienkou toho, že za každým príbehom HIV je človek – človek, ktorý potrebuje rešpekt, podporu a prijatie, nie odsudzovanie. Zároveň je to výzva, aby sme o HIV hovorili otvorene, bez obáv a predsudkov,“ povedal riaditeľ združenia Ján Koller.

„znacka
znacka kvality

Na Slovensku budú načerveno svietiť napríklad budova mestskej radnice v Trnave, Chrenovský most v Nitre, budova mestskej radnice v Banskej Bystrici, budova mestského úradu v Prešove a Dóm svätej Alžbety v Košiciach.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viaceré budovy v SR sa v nedeľu rozsvietia načerveno na spomienku obetí AIDS

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných