eReport.sk
Anna Belousovová
Anna Belousovová Foto: tasr

Vezmú si Slováci príklad z Krista? Belousovová si v reakcii na stíhanie Fica a ďalších pomohla Bibliou!

To, čo sa na Slovensku ešte nikdy nestalo, je realitou. Polícia trestne stíha nielen bývalého trojnásobného premiéra a lídra strany Smer-SD Roberta Fica, ale aj exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ba dokonca obhajcu Mareka Paru. Navyše, Kaliňák je od svojho zadržania stále obmedzovaný na slobode a o jeho väzobnom stíhaní bude rozhodovať Najvyšší súd SR. O aktuálnych horúcich udalostiach „nahlas“ uvažovala aj bývalá podpredsedníčka NR SR a exlíderka SNS, Anna Belousovová (Národ a Spravodlivosť). Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Na Slovensku sa začínajú diať vecí doteraz nevídané. Po exministrovi hospodárstva Petrovi Žigovi a exministrovi financií a súčasnom guvernérovi Národnej banky Petrovi Kažimírovi majú problémy s políciou aj exminister vnútra Robert Kaliňák, ktorý je dokonca vo väzbe, ba i samotný trojnásobný expremiér a šéf strany Smer-SD Robert Fico, ktorý čaká či ho parlament takpovediac vydá na prípadné väzobné stíhanie alebo nie. Lídra parlamentnej opozície si želajú mať za mrežami najmä Igor Matovič a jeho OĽaNO, vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí), ale aj ďalší koaliční politici. Problémy má aj známy advokát Marek Para, ktorý obhajoval i Mariána Kočnera či Norberta Bödöra. Najmä k posledným udalostiam okolo Fica a Kaliňáka sa v statuse trochu „zamyslela“ expolitička a šéfka strany Národ a Spravodlivosť Anna Belousovová.

Ako máme chápať skupinku Matovič, Mikulec a Lipšic?

Fica a Kaliňáka podľa bývalej šéfky národniarov trestne stíhajú vlastne za to, že obsadili do funkcií „svojich“ ľudí, aby kriminalizovali vtedajšiu opozíciu – Matoviča, Kisku… „Svojich“ ľudí obsadzovali a obsadzujú do funkcií všetci. Aj táto vládna koalícia. „Hádam mi niekto nechce tvrdiť, že Mikulec a Hamran sú tam, kde sú kvôli tomu, že lepší od nich nie sú. Mikulec si dal priniesť živé spisy a v rozpore so zákonom si ich študoval. Prečo asi? Komu potom podával hlásenie?“ pýta sa v úvode statusu.

Zaujímavé je, že koalícia v „svätom“ boji proti zločinom vidí len tie, ktoré sa týkajú ich opozície. Na „svojich“ ľuďoch chyby nevidí. Tí môžu všetko.

Anna Belousovová a dodáva, že ak chcel Smer kriminalizovať Matoviča a Kisku, nepotreboval na to vytvárať zločineckú skupinu, lebo čachre-machre s daňami za nich predsa nerobil ani Fico ani Kaliňák. „Ako potom máme chápať skupinku Matovič, Mikulec a Lipšic? Všetko sú to kamaráti,“ konštatuje expolitička.

Stačí si spomenúť na ich kiksy počas pandémie, alebo čerstvú kauzu – smrť novorodenca v hniezde záchrany. Nikto nie je zodpovedný?! Za takéto niečo by mal hneď odstúpiť minister zdravotníctva a skočiť v base riaditeľ nemocnice – nominant OĽaNO.

Právoplatne odsúdený Lipšic sa podľa Belousovovej stal špeciálnym prokurátorom doslova znásilnením práva a morálky. „Prečo asi tam musel byť práve on?“ kladie ďalšiu otázku exnárodniarka a dodáva, že práve po jeho dosadení do funkcie začalo veľké kajanie kajucníkov – práskačov, ktorí povedia hocičo na hocikoho, len aby si zachránili vlastný zadok. „Zaujímavé je, že koalícia v „svätom“ boji proti zločinom vidí len tie, ktoré sa týkajú ich opozície. Na „svojich“ ľuďoch chyby nevidí. Tí môžu všetko. Všetko sa im prepečie, všetko zakryjú,“ píše nekompromisne Anna Belousovová, ktorá ale ide ešte ďalej: „To si máme myslieť, že tu tiež funguje nejaká nová zločinecká skupina, ktorej úlohou je kryť zločiny tejto vládnej garnitúry?! Asi áno.“

Čo sa ešte musí stať, aby sa tento národ zobudil?

Anna Belousovová to vysvetľuje tým, že veď nikto zo súčasnej vládnej koalície ešte neniesol žiadnu zodpovednosť za svoje konanie, ktorým spôsobili nielen materiálne škody, ale aj smrť. „Stačí si spomenúť na ich kiksy počas pandémie, alebo čerstvú kauzu – smrť novorodenca v hniezde záchrany. Nikto nie je zodpovedný?! Za takéto niečo by mal hneď odstúpiť minister zdravotníctva a skočiť v base riaditeľ nemocnice – nominant OĽaNO. Nič sa ale nedeje. Organizovaná skupina chráni svojich?!“ prízvukuje bývalá národniarka.

Čo sa ešte musí stať, aby sa tento národ zobudil a všetku tú špinu niekam vychádzal. Po vzore Krista, zobral bič a vyčistil chrám?

Svoje si však od nej „zlízla“ aj hlava štátu. „A Čaputová, ktorá citlivo vníma, keď sa niekto krivo pozrie na jej rozmaznanú dcérenku, teraz necitlivo mlčí a tvári sa, že ten malý človiečik zomrel a nič sa nedeje?! Mal smolu, nebol národnostne zaujímavý…,“ konštatuje Anna Belousovová, ktorá na samý záver svojho statusu kladie ešte jednu otázku, pričom si pomáha aj slovami z Biblie: „Čo sa ešte musí stať, aby sa tento národ zobudil a všetku tú špinu niekam vychádzal. Po vzore Krista, zobral bič a vyčistil chrám?“

Zdroj: fb/anna belousovová

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Drgonec
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  3. Prokurátor Ján Šanta.
  4. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
  5. Eurokomisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľské otázky a rodovú rovnosť Věra Jourová.
  6. Robert Fico s podpredsedami Smeru-SD počas tlačovky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vezmú si Slováci príklad z Krista? Belousovová si v reakcii na stíhanie Fica a ďalších pomohla Bibliou!

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti