eReport.sk
Milan Vetrák. Foto: tasr

Vetrák z OĽANO: Maďari by si mali sledovať situáciu doma a nestarať sa do Slovenska!

Koalícia a opozícia sa nezhodujú v otázke obvinenia exministra vnútra Roberta Kaliňáka a šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica. Podľa opozície sa v štáte skončila akákoľvek demokracia, koalícia oponuje s tým, že právny štát sa upevňuje a odkazuje, že nikto nie je nedotknuteľný. Svoje názory vyjadrili strany v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12. Pripomíname, že v týždni, kedy padli závažné obvinenia na politikov opozičného spektra, takpovediac nenasadili vládni mocní do diskusie vo verejnoprávnej televízii pomyselný A-tím (napríklad členov vlády), ale skôr politický B-tím.

„Dvadsiateho tretieho apríla prestal na Slovensku existovať právny štát, skončila sa akákoľvek demokracia,“ skonštatoval podpredseda Smeru-SD Richard Takáč. Strana podľa neho plne stojí za Ficom i Kaliňákom. Hovorí o politických represáliách, politickej objednávke či snahe organizovane zlikvidovať opozíciu. Vyšetrovací proces spochybňuje.

Eštok: Vláda nevie bojovať politicky a viesť krajinu

Súhlasí s ním aj nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Matúš Šutaj Eštok z mimoparlamentného Hlasu-SD, podľa ktorého sú obvinenia vyvrcholením politického boja. „To, čo sa udialo, potvrdilo, že vláda nevie bojovať politicky a viesť krajinu,“ zdôraznil s dôvetkom, že cieľom je pozatvárať opozičných politikov. Dôvody na väzbu nevidí ani v jednom prípade, za vydanie Fica nezahlasuje.

Demokracia na Slovensku nie je ohrozená.

Poslanec Miroslav Žiak (SaS).

Opačného názoru je podpredseda poslaneckého klubu OĽANO Milan Vetrák, ktorý tvrdí, že právny štát sa aj takýmito krokmi upevňuje. „Ľudia nie sú nedotknuteľní,“ odkázal. Tvrdenie, že by mal skončiť právny štát, označil za blud. Za vydanie súhlasu na vzatie Fica do väzby bude v parlamente hlasovať. Vylúčené však podľa neho nie je ani to, že líder Smeru bude stíhaný na slobode.  

Poslanec Miroslav Žiak (SaS) si tiež nemyslí, že sa treba obávať o kvalitu demokracie na Slovensku. „Demokracia na Slovensku nie je ohrozená,“ povedal. Myslí si, že Fico sa spolieha na to, že ľudia majú krátku pamäť.  

Vetrák: Fico nedostáva na listy žiadnu reakciu

Takáč zopakoval, že strana už poslala viaceré listy o aktuálnom dianí na Slovensku do európskych štruktúr, kto už na ne reagoval, však povedať nevedel. Šutaj Eštok sa nechal počuť, že ak by sa ako premiér európskeho štátu dozvedel o narušení demokratického štátu, mal by o takú krajinu strach.

Na 100 percent nie je spokojný s prácou nikoho. Nemyslí si však, že sú dôvody na jeho odvolanie.

Podpredseda poslaneckého klubu OĽANO Milan Vetrák o ministrovi Romanovi Mikulcovi.

Vetrák na margo vyjadrení maďarského ministra zahraničných vecí Pétra Szijjártóa, skonštatoval, že Maďari by si mali sledovať situáciu doma a nestarať sa do Slovenska. Keď ju však sledovať chcú, nech vidia, že si krajina vie urobiť poriadok s organizovaným zločinom. Na margo listov poznamenal, že Fico rozposiela listy „kade-tade“ a nedostáva žiadnu reakciu.

V súvislosti s ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽANO), ktorý bude opäť čeliť odvolávaniu, Takáč poznamenal, že do funkcie nemal ani zasadnúť. Či je spokojný s prácou Mikulca, Vetrák priamo neodpovedal, uviedol, že na 100 percent nie je spokojný s prácou nikoho. Nemyslí si však, že sú dôvody na jeho odvolanie. Rokovanie o jeho výmene nezaznamenal. Šutaj Eštok niektorým koaličným poslancom odkázal, že sú hlasovacie automaty a Mikulca by neodvolali, ani keby bol prichytený.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Ján Drgonec
 2. Eduard Burda, expert na trestné právo a dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského na archívnej snímke.
 3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
 4. Milan Krajniak (vpravo) z hnutia Sme rodina.
 5. NAKA
 6. Hovorkyňa Katarína Kudjáková informuje o vzatí Roberta Kaliňáka do väzby.
 7. Robert Fico s podpredsedami Smeru-SD počas tlačovky.
 8. V popredí šéf Smeru Robert Fico.
 9. Na kombosnímke zĺava poslanci Ľuboš Blaha (Smer-SD) a Miroslav Žiak (SaS).
 10. Anna Belousovová
 11. Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó prichádza na stretnutie ministrov zahraničných vecí V4 v Bratislave 30. apríla 2019.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vetrák z OĽANO: Maďari by si mali sledovať situáciu doma a nestarať sa do Slovenska!

Odoberať
Upozorniť na
guest
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti