eReport.sk
Ján Mičovský (OĽaNO), podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) a ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí)
V popredí Mária Kolíková, pri nej Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Veľké uzmierenie? Remišová si chce udobriť nespokojných členov strany

Ešte pred pár týždňami sa v strane Za ľudí hádali dva tábory o tom, či by mal byť mimoriadny snem, kde by sa potvrdilo, či má Veronika Remišová na to, viesť stranu. Dokonca sa hovorilo, že by sa pokúsila za šéfku strany kandidovať Mária Kolíková. Po mocenských čachroch, ktoré zabezpečili, že Remišová bude v strane vládnuť železnou rukou, však ostalo ticho.

Vicepremiérka sa dokonca nechala počuť, že snem nemá momentálne význam. Ale zrejme snaha opozície odvolať ministra financií Igora Matoviča ju prinútila zamyslieť sa nad tým, či má vlastne ešte komu v strane šéfovať. Hovorí sa totiž, že „Kolíkovej krídlo“ má medzi poslancami v klube väčšinu. „Uvedomujem si zodpovednosť za krajinu aj za politickú stranu Za ľudí,“ začala s príhovorom Remišová, ktorá varovala pred tým, že sa strany Smer a Hlas môžu dostať k vládnutiu.

O Kolíkovú majú záujem v SaS, Remišovú by možno zobrali do OĽANO. Má vôbec strana Za ľudí budúcnosť? – Foto: tasr

„Slovensko je dnes opäť na križovatke, kde sa korupcia a organizovaný zločin snaží zachrániť a vrátiť časy „našich ľudí.” V takejto atmosfére boj o funkcie a vnútrostranícke roztržky Slovensku nepomáhajú, skôr naopak,“ myslí si šéfka Za ľudí, ktorú v minulosti otvorene kritizovali jej niektorí spolustraníci za to, že jej bola prednejšia stolička ministerky ako záujmy strany. Remišová však varuje, že vnútrostranícke boje pomáhajú Smeru rozbiť vládu. Naráža zrejme na momentálnu snahu opozície odvolať Igora Matoviča.

Viac o kríze v strane Za ľudí si prečítajte tu:

  1. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí)

„Cítim zodpovednosť za Slovensko a za jeho budúcnosť. Preto som sa rozhodla, že otvorene pozvem všetkých kolegov zo skupiny nespokojných členov vedenia strany na priateľský a úprimný rozhovor, kde bude mať každý priestor na vyjadrenie svojho názoru na situáciu v strane Za ľudí a na našu budúcnosť,“ vypadlo nakoniec z Remišovej.

Zároveň dodala, čo si od takéhoto stretnutia sľubuje. „Od tohto stretnutia očakávam predovšetkým zodpovedný návrat k práci pre Slovensko, prácu na úlohách, ktoré sme si na začiatku volebného obdobia stanovili, a ktoré nás čakajú,“ prezradila vicepremiérka, ktorú si vo svojej strane vie predstaviť napríklad Igor Matovič. S jej návratom do OĽANO by vraj problém nemal. O Remišovej rivalke Márii Kolíkovej sa zase hovorí, že by mala odísť do SaS.

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport