eReport.sk
Foto: tasr

Čo jej vadí? Dostala všetko, no nestačí jej. Kolíková otvorene o situácii v strane Za ľudí

Kreslá poslancov v strane Za ľudí sa začínajú triasť hádam už pod každým. Strane hrozí reálny rozpad a tak „dieťa” Andreja Kisku je na konci. Najväčší konflikt medzi sebou majú Mária Kolíková a Veronika Remišová. Práve kvôli nim sa strana rozdelila na dva tábory, ktoré medzi sebou bojujú.

Situácia v strane Za ľudí

Ani politická relácia Na telo, ktorú vysiela TV Markíza, neobišla tému momentálnej krízy v strane Za ľudí. Ministerka spravodlivosti rozhodne mala čo vysvetľovať a tak sa jej neváhali opýtať, čo je hlavným dôvodom. Najmä preto, že všetky podmienky, ktoré si v minulosti dala, vrátane odstúpenia Igora Matoviča z postu premiéra sa jej splnili. Zdá sa však, že jej to nestačí.

Na odchod zo strany Za ľudí Mária Kolíková zatiaľ dôvod nevidí. Naznačila však, že ak mimoriadny snem strany Remišová nezvolá, môže prísť podnet od piatich krajov. Kolíková pritom ubezpečuje, že jej frakcia podporuje štvorkoalíciu. Upozorňuje, že ak jej zástupcovia nebudú prizývaní na rokovania koaličných lídrov, môže nastať problém. „Ak nebude komunikácia s frakciou, môže sa stať, že táto skupina poslancov môže chýbať,” odkázala.

A čo ak sa v strane nenájde kompromis? Ministerka spravodlivosti nevylúčila, že bude angažovanosť hľadať niekde inde. Podľa jej slov však žiadnu ponuku doteraz nedostala.

Kauza Mikulec

V relácii padli otázky aj na odvolanie a sympatie voči Romanovi Mikulcovi, ktoré k nemu prechováva Kolíková. Podľa Juraja Blanára pod kuratelou ministra vnútra existuje koordinovaná skupina profesionálnych kajúcnikov či svedkov. Tí donášajú na ľudí, ktorých treba okamžite zatknúť. Ministerka spravodlivosti však tieto tvrdenia považuje za absolútny výmysel a o takejto skupine nič nepočula.

Blanár hovorí o rozvrate bezpečnostných zložiek na Slovensku, o vojne policajtov či o zasahovaní do vyšetrovania. To, že sa v krajine deje niečo vážne, podľa neho dosvedčuje aj stretnutie vrcholných predstaviteľov štátu v priestoroch Slovenskej informačnej služby. Orgány činné v trestnom konaní podľa podpredsedu parlamentu nekonajú, ako by mali. „Minister Mikulec už nemôže byť na svojej stoličke, pretože situáciu nezvláda,” skonštatoval Blanár.

Vyjadrenie Kolíkovej a Blanára ku stretnutiu v SIS a roztržke na konci relácii nájdete na ďalšej strane >>

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport