tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Holandský cyklista Mathieu van der Poel odstúpil z pretekov
Holandský cyklista Mathieu van der Poel

Veľké manévre na Tour de France: Z pretekov odstúpil ašpirant na víťaza!

Holandský cyklista Mathieu van der Poel odstúpil z Tour de France. Pred 9. etapou figuroval na treťom mieste v bodovacej súťaži a šesť dní strávil v žltom drese pre lídra pretekov, no pred nasledujúcimi horskými etapami dal prednosť príprave na olympijské hry. Podľa agentúry AFP chce v Tokiu dať prednosť svojej obľúbenej horskej cyklistike. Rozhodnutie oznámil v nedeľu pred štartom etapy.

Dal prednosť olympiáde

Van der Poel získal žltý dres v druhej etape a udržal si ho až do príchodu do Álp, keď ho v sobotu prenechal Slovincovi Tadejovi Pogačarovi. „Už moje doterajšie účinkovanie na Tour môžem považovať za úspech. Najradšej by som pokračoval až do Paríža podobným spôsobom ako doteraz, ale musíme zobrať do úvahy aj moje ďalšie ciele,“ citovala Van der Poela agentúra AFP. V jeho rozhodnutí ho podporil aj jeho tím Alpecin Fenix: „Ďakujeme ti za úžasný týždeň a nezabudnuteľné momenty.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Víťaz prvej etapy Tour de France Julian Alaphilippe
  2. hromadný pád na Tour de France

Roglič odstúpil pre zranenie

Dvadsaťšesťročný Holanďan je druhý jazdec, ktorý v nedeľu ohlásil koniec na Tour. Pred ním odstúpil jeden z ašpirantov na celkový triumf Primož Roglič, ktorý doplatil na zranenia z predchádzajúcich pádov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Veľké manévre na Tour de France: Z pretekov odstúpil ašpirant na víťaza!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku