eReport.sk
Pápež posiela posolstvo z nemocnice
Pápež František udeľuje tradičné požehnanie Urbi et orbi. Foto: tasr/ap

Vatikán: Stav pápeža Františka sa pomaly zlepšuje. Začal už aj pracovať z nemocnice

Zdravotný stav pápeža Františka, ktorého v stredu v Ríme hospitalizovali pre pľúcnu infekciu, sa zlepšuje a začal pracovať z nemocnice, pričom jeho liečba pokračuje. Vo štvrtkovom vyhlásení to uviedol Vatikán, informujú agentúry AFP a Reuters.

Najnovšie z politiky:

  1. Mierový plán od vás nepotrebujeme!
  2. Blaha je blázon
  3. Nie je to prvý raz!
  4. Súhlasili by aj Slováci?

Hlava katolíckej cirkvi sa má lepšie

„Pápež František si počas noci dobre odpočinul. Jeho klinický obraz sa postupne zlepšuje a pokračuje v plánovanej liečbe,“ uviedol hovorca Vatikánu Matteo Bruni. „Dnes ráno si po raňajkách prečítal noviny a začal znova pracovať,“ dodal.

Bruni tiež naznačil, že pápež nemusí byť nepretržite na lôžku, keď priblížil, že sa bol pomodliť v malej kaplnke v rímskej nemocnici Gemelli. Hovorca neuviedol, kedy by mohli pápeža z nemocnice prepustiť. V stredu Vatikán uvádzal, že hospitalizácia by mala trvať niekoľko dní.

Biden

Uzdravenie pápežovi zaželal aj americký prezident Joe Biden, ktorý nazval Františka svojím „drahým priateľom“.

Talianska tlačová agentúra ANSA vo štvrtok uviedla, že pápež trpí „ľahkou“ infekciou – bronchitídou a údajne má mierne zvýšenú teplotu. Podľa zdrojov z nemocnice lekári nateraz vylúčili, že by mal pápež problémy so srdcom alebo zápal pľúc.

Veľká noc

Ak nedôjde k náhlym zmenám pápežovho zdravotného stavu, podľa ošetrujúceho personálu by mohol byť prepustený ešte pred veľkonočnou Kvetnou nedeľou, ktorá tento rok pripadá na 2. apríla, napísala ANSA s odvolaním sa na nemenované zdroje z nemocnice.

Nie je však jasné, či bude pápež aj v prípade prepustenia schopný zúčastniť sa na rozličných veľkonočných obradoch. Vlani napríklad pre bolesti kolien nepredsedal všetkým obradom. Ak dôjde k obdobnej situácii, ich celebrovaním bude poverený kardinál, približuje Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vatikán: Stav pápeža Františka sa pomaly zlepšuje. Začal už aj pracovať z nemocnice

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti