eReport.sk
Nie je to prvý raz!
Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin. Zdroj: tasr/ap

Rusko: U amerického novinára, ktorého zatkla FSB nejde o podozrenie, chytili sme ho pri čine!

Kremeľ vo štvrtok varoval Spojené štáty pred odvetnými opatreniami voči ruským médiám po zadržaní novinára amerického denníka The Wall Street Journal pre podozrenie z údajnej špionážnej činnosti v prospech USA. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vladimir Putin
  2. Demokracia v ohrození
  3. Rusko musí byť vylúčene!
  4. Rusko zaradilo Maďarsko na zoznam nepriateľských krajín. Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán.

Peskov

„Dúfame, že sa to nestane, nemalo by sa to stať. Opakujem: nejde o podozrenie, ale o to, že bol prichytený pri čine,“ povedal novinárom hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Dodal, že novinári, ktorí vykonávajú „normálnu činnosť“ a majú platnú akreditáciu, budú môcť pokračovať v práci. „Tu nebudú žiadne problémy,“ konštatoval Peskov.

Nie je to prvý raz!

K zadržaniu amerického novinára sa vyjadrila aj hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

„Žiaľ, toto nie je prvý prípad, keď cudzinci v našej krajine využijú štatút zahraničného spravodajcu. Novinárske vízum a akreditáciu na zakrývanie aktivít, ktoré nie sú žurnalistikou. Nie je to prvý západniar, ktorého prichytili pri čine,“ povedala Zacharovová.

Zatknutie

Amerického novinára Evana Gershkovicha zadržala ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v Jekaterinburgu, kde sa údajne snažil získať utajované informácie o podniku ruského vojensko-priemyselného komplexu.

WSJ

Samotný americký denník vo štvrtok „dôrazne poprel“ obvinenia FSB a požiadal o okamžité prepustenie svojho reportéra, ktorého považuje za „dôveryhodného a lojálneho.“ The Wall Street Journal zároveň vyjadril v súvislosti s bezpečnosťou Gershkovicha „hlboké znepokojenie.“

Gershkovich, ktorý plynule hovorí po rusky, v minulosti pracoval ako redaktor agentúry AFP v Moskve a pre spravodajský portál The Moscow Times v anglickom jazyku. Jeho rodina emigrovala z Ruska do USA v čase, keď bol ešte dieťa.

Ak bude Gershkovich usvedčený z trestného činu špionáže, môže mu v Rusku hroziť trest odňatia slobody až na 20 rokov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: U amerického novinára, ktorého zatkla FSB nejde o podozrenie, chytili sme ho pri čine!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti