eReport.sk
Slovensko, hranica, tabuľa
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

VAROVANIE Z ČESKA: Karanténne pravidlá Hegerovej vlády môžu zasiahnuť vyše 150-tisíc ľudí!

AKTUALIZOVANÉ – Nové karanténne pravidlá slovenskej vlády značne poškodia tamojší turistický ruch, varoval podpredseda Asociácie cestovných kancelárií ČR Jan Papež, ktorého citovala česká spravodajská stanica ČT24. Premiér Eduard Heger medzičasom u Oravského hradu vyzval Slovákov, aby dovolenkovali na Slovensku. O tom, čo s cudzincami, ktorý by radi trávili leto na Slovensku, však nepovedal ani slovo. Pochválil sa však zaujímavými fotkami.

“My, ako cestovné kancelárie urobíme jediné. Odchýlime klientov do iných destinácií, podobných Slovensku, teda do Talianska, Rakúska či Poľska,” reagoval v stredu Papež na nové pravidlá, podľa ktorých sa budú musieť nezaočkované osoby po 9. júli po príchode na SR povinne registrovať v systéme eHranica a absolvovať 14-dňovú karanténu.

Nízka zaočkovanosť na Slovensku ovplyvnila rozhodnutie vlády:

  1. Roman Mikulec (OĽaNO)
  2. Cestovanie a Covid-19
  3. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO).
  4. Na hraniciach medzi Slovenskom a Chorvátskom a Slovinskom.
  5. Uzavretý hraničný priechod Vrbovce – Velká nad Veličkou.

Podľa Papeža môžu tieto opatrenia postihnúť viac ako 150-tisíc ľudí, ktorí sa chystali vycestovať na dovolenku na Slovensko. Asociácia sa preto pripravuje na to, že svojim klientom bude ponúkať alternatívne destinácie. Ako pripomína ČT24, Česi boli pred vypuknutím pandémie koronavírusu najpočetnejšou zahraničnou klientelou v slovenských ubytovacích zariadeniach.

Z návrhu aktualizácie cestovného semafora z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorý v stredu schválila vláda ďalej vyplýva, že cestujúci by mal mať možnosť urobiť si RT-PCR test najskôr na piaty deň karantény.

V prípade negatívneho výsledku môže osoba túto karanténu opustiť hneď, ako jej je doručená správa o negatívnom RT-PCR výsledku. Výnimku z karantény budú mať aj ľudia s prvou dávkou vakcíny. Bude tiež pre nich platiť prechodné obdobie do 9. augusta.

Heger vyzval Slovákov, aby dovolenkovali doma

V čase, keď od našich susedov spoza rieky Moravy prišla varovná správa od českých cestoviek, slovenský predseda vlády Eduard Heger (OĽANO) upriamil pozornosť na to, že letná dovolenka na Slovensku je pre Slovákov stále najbezpečnejšou. Zároveň pripomenul, že každé minuté euro v krajine je pomocou pre domácu ekonomiku. Heger toto vyhlásenie zavesil na sociálnu sieť po štvrtkovej návšteve Oravského hradu.

Premiér Heger na Oravskom hrade, ako ste ho ešte nevideli

Zdroj: fb/premier.sr

Premiér upozornil, že nový koronavírus nepozná hranice a jeho nové mutácie sa môžu veľmi rýchlo preniesť na Slovensko. “Turizmus, reštaurácie či ubytovanie utrpeli počas pandémie ťažké straty a potrebujú sa spamätať. Je v našich spoločných silách, aby sme týmto sektorom pomohli,” uviedol.

Heger Slovákov vyzval, aby tak ako on, strávili letnú dovolenku na Slovensku, pretože je tu všetko, čo k oddychu treba. “Nádhernú prírodu, hory i vodu, dobré služby a bezpečie,” poznamenal Heger. O turistoch z cudziny , ktorí by na Slovensko radi prišli minúť časť svojich úspor, však neutrúsil ani slovo…

Zdroj: fb/premier.sr

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport