eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO)
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Mikulec varuje v súvislosti s cestovaním: V hre je aj povinná štátna karanténa!

Nové opatrenia, ktoré majú reagovať na aktuálnu pandemickú situáciu, by mohol prijať ústredný krízový štáb v pondelok (21. 6.). Jednotlivé rezorty majú dovtedy pripraviť konkrétne návrhy. Po štvrtkovom zasadnutí štábu o tom informoval minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

„V princípe ide o to, aby sme získali lepší prehľad o ľuďoch, ktorí sa vracajú z rôznych krajín,“ načrtol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Hovorí napríklad o kontrolách na hraniciach, ale aj lepšej možnosti trasovania v rámci prípravy na tretiu vlnu. Témou rokovania bol aj výskyt delta variantu.

Jedinou slobodou je vakcinácia. pripomenul Lengvarský

„Súčasne bude dôležitou úlohou informovať obyvateľov, že jedinou slobodou je vakcinácia, pretože záujem o očkovanie v súčasnosti stagnuje,“ doplnil Lengvarský. Občania by mali byť tiež informovaní o potrebe online registrácie cez eHranicu a o tom, za akých podmienok možno cestovať.

Nie sú vylúčené ani úpravy v cestovnom semafore

Minister vnútra apeloval na občanov, aby mali pri cestovaní na pamäti, že situácia sa bude meniť a štát musí na ňu reagovať. „V hre je aj povinná štátna karanténa, otázka je, v akej forme,“ povedal. Možnosťou je podľa neho napríklad zaviesť ju pri zistení porušení opatrení. Nevylúčil aj prípadné úpravy v cestovnom semafore.

Krčméry prosí, aby sme dovolenkovali na Slovensku

Odborník na tropickú medicínu Vladimír Krčméry prosí všetkých, aby dovolenkovali na Slovensku, prípadne cestovali tam, odkiaľ sa možno vrátiť autom. Poukázal na premenlivosť situácie v súvislosti s výskytom nových mutácií vírusu.

„Cestujte do bezpečných zelených krajín, najlepšie v Európe, nechajte sa predtým zaočkovať a pozorne sledujte, čo máte robiť po návrate, a spravte to,“ odporučil ľuďom šéf rezortu zdravotníctva.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport