eReport.sk
Na hraniciach medzi Slovenskom a Chorvátskom a Slovinskom.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/andrej safaric

Doprava v Chorvátsku hustne, na hraniciach hlásia strašidelné kolóny

Na hraničných priechodoch do Chorvátska hustne doprava. Pri vstupe z Maďarska bolo vo štvrtok ráno na priechodoch Goričan I a Goričan II potrebné čakať až dve hodiny. Informoval o tom chorvátsky automotoklub HAK, informáciu potvrdilo aj chorvátske ministerstvo vnútra.

Na hraniciach so Slovinskom bola podľa chorvátskeho automotoklubu najdlhšia čakacia doba pol druha hodiny.

Chorváti upustili od zjednodušených pravidiel

Slovenské ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí upozorňuje, že Chorváti po dvoch týždňoch upustili od zjednodušených pravidiel pre vstup, podľa ktorých prichádzajúcim z tzv. zelených krajín – vrátane Slovenska – stačil na vstup do Chorvátska len cestovný pas, resp. občiansky preukaz.

Koronavírus zasahuje občanom do ich dovolenkových plánov

  1. Cestovanie do Talianska počas pandémie nového koronavírusu.
  2. Roman Mikulec (OĽaNO)
  3. Cestovanie a Covid-19
  4. Slovensko, hranica, tabuľa

Od 1. júla sa Chorvátsko rozhodlo znovu zaviesť povinnosť pre prichádzajúcich občanov iných krajín preukázať sa na vstupe dokladmi o zaočkovaní, resp. o tom, že nie sú infikovaní koronavírusom. Týka sa to potvrdenia o prekonaní ochorenia COVID-19, potvrdenia o negativite vo forme PCR testu (nie staršieho ako 72 hodín) alebo rýchleho antigénového testu (nie staršieho ako 48 hodín).

Ceny PCR testov sú v Chorvátsku na úrovni 65 eur

Ako informuje ďalej rezort diplomacie, ak občan pri vstupe do Chorvátska nedokáže predložiť ani jedno z uvedených potvrdení, resp. digitálny covidový certifikát, bude musieť absolvovať desaťdňovú karanténu. Tej sa môže vyhnúť, iba ak sa nechá ihneď po príchode do miesta plánovaného pobytu otestovať PCR alebo antigénovým testom a počká v samoizolácii na výsledok. Ceny PCR testov sú v Chorvátsku na úrovni 500 HRK (približne 65 eur), ceny antigénových testov na úrovni 120 HRK (približne 16 eur).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport