eReport.sk
Bývalý minister školstva
Juraj Draxler, exminister školstv. Foto: tasr

Nenávisť voči premiérovi sa budovala dlhé roky, médiá ním strašili ľudí! Hovorí exminister Draxler


Predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico sa stal obeťou atentátu, počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej. Fico sa po samotnom rokovaní vybral medzi občanov ich pozdraviť, to sa mu však stalo osudné, kedy ho jeden z ľudí, 71-ročný muž z Levíc viackrát postrelil. Na túto udalosť reaguje aj novinár a bývalý minister školstva Juraj Draxler.

Ten útok na premiéra ostro odsudzuje a hovorí o bezprecedentnej udalosti, ku ktorej sa, avšak s prispením médií schyľovalo.

Nenávisť voči premiérovi sa budovala dlhé roky

„Nenávisť voči premiérovi sa budovala dlhé roky Už keď Robert Fico nastupoval do úradu premiéra prvýkrát, v roku 2006, noviny boli plné strašidelných scenárov, ako sa ide zrútiť krajina. Lebo Fico. Nakoniec sa nič nestalo, radoví občania sa vydýchli, pretože sa okamžite začali vracať sociálne zákony, ktoré predošlá vláda zrušila (príspevky invalidom, slušnejšie dôchodky, európske právo na kolektívne vyjednávanie ktoré bolo predtým prudko skresané, atď.). A nedošlo tým k nijakému rozvratu ekonomiky.“ Ale médiá strašili ďalej. Ja sám, a to som naozaj nebol žiadnym fanúšikom Smeru, mal som od politiky odstup, som to raz kritizoval blogom, v ktorom som napodobnili „spravodajstvo“ slovenských novín: „Fico, Fico, Fico, Fico, Fico, Fico. Ale médiá strašili ďalej.“ píše Draxler.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Samozvané elity
  2. RTVS nezvládla adekvátne informovať o atentáte
  3. Robert Fico

Ďalej hovorí: „Ja sám, a to som naozaj nebol žiadnym fanúšikom Smeru, mal som od politiky odstup, som to raz kritizoval blogom, v ktorom som napodobnili „spravodajstvo“ slovenských novín: „Fico, Fico, Fico, Fico, Fico, Fico.“ Boli ním posadnutí. A ostali a takto fungovali doteraz. Rázna, aj veľmi ostrá a štipľavá kritika môže byť v politike v poriadku. Ale tu sa podsúval obraz jedného človeka, ktorý akoby všetko ovláda a môže za všetko. No a bohužiaľ v ostatných mesiacoch to ešte gradovalo

Médiá strašili

Článkami prirovnávajúcimi voličov Fica k voličom Hitlera, a teda prenesene Fica k Hitlerovi – aj dnes som jeden taký zvlášť nechutný rozoberal. Neustálym vykresľovaním existencie akejsi údajnej armády domácich agentov Putina, nad ktorými politicky bdie Fico a keď sa tomu nevzoprieme, skončíme v Rusku. A podobné hlúposti. Nekonečné, tupé hlúposti. Nebolo to len jedovité, jedovitosť väčšinou ľudia nejako pochopia a prehliadnu, ale bola to čistá dehumanizácia politického protivníka a podsúvanie obrazu údajného zla, voči ktorému vraj treba všemožne bojovať. No a prišlo to. Falošná ľútosť to nijako nezachráni. Čiže reflexiu áno, úprimne myslené snahy o upokojenie situácie treba tiež privítať, ale nie tam, kde je za tým čistá faloš.“ Povedal exminister školstva Juraj Draxler.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nenávisť voči premiérovi sa budovala dlhé roky, médiá ním strašili ľudí! Hovorí exminister Draxler

Odoberať
Upozorniť na
20 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne