eReport.sk
Slovensko-ukrajinský hraničný priechod Ubľa - Malé Berezné
Ilustračná snímka. Foto: tasr

V Ubli polícia zadržala desiatich podchladených migrantov i prevádzača

Hraniční policajti z Uble zadržali v nedeľu (28. 11.) v noci neďaleko ukrajinsko-slovenskej hranice desiatich nelegálnych migrantov. Neďaleko miesta zadržania sa mal ukrývať muž, ktorý mal odtiaľ cudzincov odviezť. Keďže boli cudzinci podchladení, policajti im poskytli potrebnú pomoc. O prípade informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová.

Šiestich Bangladéšanov a štyroch Pakistancov, ktorí po nelegálnom prekročení ukrajinsko-slovenskej hranice mali pešo dôjsť do obce Ubľa v okrese Snina, mal podľa zistení polície 26-ročný občan Ukrajiny následne naložiť do osobného motorového vozidla a previezť cez naše územie až do Čiech. “Zinkasovať mal za každého 10.000 českých korún,” doplnila Bárdyová s tým, že pre podozrenie z prevádzačstva prípad prevzali policajti z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície (ÚHCP).

Vodič už obvineniu z trestného činu prevádzačstva čelí, vyšetrovateľ zároveň spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie. Po dokázaní viny mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až desať rokov. “S cudzincami prebiehajú procesné úkony, až po ich ukončení bude zrejmé, čo s nimi bude ďalej,” uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Ubli polícia zadržala desiatich podchladených migrantov i prevádzača

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti