eReport.sk
Poľsko čelí veľkému škandálu. V Afrike má údajne stánky, kde migrantom za úplatky udeľujú víza. Dokonca aj podozrivým z terorizmu! Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Škandál: Poliaci priamo v Afrike majú stánky, kde migrantom udeľujú víza. Dokonca aj podozrivým z terorizmu!

Európa, ale aj USA, čelí veľkej migračnej kríze. Do Európy prúdia doslova davy nelegálnych migrantov z tretích krajín, ktorí vraj utekajú pred vojnou. Podobný problém riešia aj Američania, ku ktorým prúdia davy utečencov cez mexickú hranicu. Doslova šokom je, že niektorí sa oháňajú poľskými vízami!

Víza udeľovali v stánkoch za úplatky!

Predseda poľskej opozičnej strany Občianska platforma (PO) Donald Tusk v pondelok povedal, že spojenci Poľska v NATO, vrátane USA, sú znepokojení, že migranti s poľskými vízami sú až v Mexiku na hraniciach so Spojenými štátmi. TASR správu prevzala z agentúry PAP. Len počas júla a augusta podľa Tuska cez Poľsko do západných častí Európy prešlo 25-tisíc migrantov. Celý svet bol podľa jeho slov znepokojený, keď spozoroval stánky s poľskými vízami v niekoľkých hlavných mestách afrických krajín. Súčasná poľská vláda čelí škandálu, že jej konzuláty vydali tisíce víz výmenou za úplatky.

Related Posts

  1. Tu sme v Únii!

Tusk tiež uviedol, že na územie Európy s poľskými vízami vstúpilo najmenej niekoľko stoviek ľudí podozrievaných z terorizmu. „Toto je pravda o PiS (vládnucej strane Právo a spravodlivosť),“ povedal. Podozrenia o korupčnom pozadí hromadného udeľovania poľských víz sa objavili v tlači. Opozícia ich používa pri obviňovaní vlády z dvojakých štandardov, pretože predvolebnú kampaň postavila na boji proti migrácii, píše PAP. Podľa vlády je záležitosť cielene zveličovaná pred parlamentnými voľbami, ktoré sa v Poľsku konajú 15. októbra. Skutočný rozsah problému sa podľa vlády vzťahuje na niekoľko stoviek podvodne vydaných víz.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Škandál: Poliaci priamo v Afrike majú stánky, kde migrantom udeľujú víza. Dokonca aj podozrivým z terorizmu!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php