eReport.sk
Sympatizanti malej politickej strany Tretia cesta, ktorá má podľa nemeckých tajných služieb úzke vzťahy s pravicovými extrémistami
V Nemecku sa opäť šíri extrémizmus, ktorý začínajú pestovať už u malých detí. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Wooow: V Nemecku sa opäť šíri extrémizmus! A začínajú už aj s deťmi

Svet má ešte stále v živej pamäti čo dokázal fašizmus nielen v Nemecku, ale aj po celej Európe či v niektorých častiach sveta. Zdá sa, že korene extrémizmu sa vôbec nepodarilo vyničiť. Podľa jeho vlastných slov proti nim bojuje nielen Putin na Ukrajine, ale už aj Nemci na svojom území.

Zakázali extrémistické zoskupenie Artgemeinschaft

Nemecká polícia vykonala dnes ráno razie v 12 spolkových krajinách v súvislosti s podozreniami z pravicového extrémizmu. Podľa TASR o tom informovala agentúra DPA. Spolkové ministerstvo vnútra spresnilo, že polícia prehľadala 26 bytov 39 členov krajine pravicového zoskupenia s názvom Artgemeinschaft, ako aj jeho priestory. Nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová toto zoskupenie zakázala, oznámilo ministerstvo. Podľa týždenníka Spiegel prívrženci zoskupenia Artgemeinschaft veria v nadradenosť „nordickej rasy“ a vo svojich radoch majú militantných neonacistov. Ministerstvo vnútra zákaz odôvodňuje tým, že činnosť zoskupenia Artgemeinschaft je v protiklade s ústavnou poriadkom a myšlienkou porozumenia medzi národmi.

Related Posts

  1. Aktivity dedka Sorosa
  2. Prečo sa Slovensko v piatok pri hlasovaní Valného zhromaždenia OSN zdržalo?
  3. Progresívne Slovensko je extrémistická strana

Podľa Faeserovej vykazuje znaky sekty je „hlboko rasistické a antisemitské“. Združenie sa okrem toho „prostredníctvom nechutnej indoktrinácie detí a mladých ľudí snažilo vychovať nových nepriateľov ústavy“. Policajné razie sa uskutočnili okrem iných a v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko, Hesensko, Sasko-Anhaltsko, Dolné Sasko, Bavorsko a Durínsko. Podľa Úradu na ochranu ústavy zahŕňala ideológia zoskupenia Artgemeinschaft aj rasistické, etnické a antisemitské prvky. Minulý rok na svojom kanáli na platforme Telegram distribuovalo karikatúru, v ktorej boli židia označení za očierňovaní ako „synov diabla“, uvádza Spiegel.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Wooow: V Nemecku sa opäť šíri extrémizmus! A začínajú už aj s deťmi

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php