eReport.sk
Nálepka na jednom z áut účastníkov protestu v Bratislave.
Nálepka na jednom z áut účastníkov protestu v Bratislave. Foto: eRepot

Smer upozornil: Vďaka rozhodnutiam vlády v ekonomikách okolitých štátov skončila väčšina peňazí!

Situácia v doprave sa za posledný rok výrazne zhoršila. Konštatuje to opozičná strana Smer-SD v súvislosti s hodnotením fungovania ministerstva dopravy za uplynulý rok. Podľa strany problémom nie sú len infraštruktúrne projekty, ale napríklad aj neexistujúca výstavba nájomných bytov alebo situácia v Slovenskej pošte.

„Extrémne zvýšený“ dlh Slovenskej republiky podľa strany negatívne vplýva aj na výstavbu diaľnic či rýchlostných ciest. „Z ministerstva dopravy dnes počúvame vyjadrenia o tom, že niektoré dôležité úseky rýchlostných ciest nebudú pokračovať vo výstavbe, pretože na to vraj jednoducho nie sú peniaze, pričom na výmysly iných ministrov v rádoch niekoľkých stoviek miliónov až miliárd sa peniaze nájdu veľmi rýchlo,“ uviedol vedúci tlačového oddelenia strany Ján Mažgút.

Železnice čelia nedostatku rušňovodičov

Pomery v Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sú podľa Smeru-SD „katastrofálne“. „Štátne železnice čelia nedostatku rušňovodičov, mnohé vlakové spoje sú rušené, najziskovejšie trasy chce vláda posunúť do rúk súkromníkom. Obrovským problémom je aj modernizácia techniky, vozového parku a tratí, o ktorých rozširovaní v spojitosti s európskymi fondmi sa dokonca ani nerozmýšľa,“ tvrdí Mažgút.

Cestovný ruch trpí pre zlé rozhodnutia vlády

V súvislosti s cestovným ruchom skonštatoval, že ide o jedno z najzasiahnutejších a zároveň najzanedbanejších odvetví vládou počas celého roka. Poukázal na to, že tisíce podnikateľov a prevádzok v cestovnom ruchu boli nariadeniami vlády uzavreté, pričom prišli o dôležité tržby, čo ich dostáva do existenčnej krízy. „Veľmi smutným faktom je, že väčšina peňazí, ktoré mohli skončiť v slovenskom cestovnom ruchu, skončili rozhodnutiami vlády v ekonomikách okolitých štátov,“ dodal Mažgút.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kúpalisko Delfín
  2. Rozoberanie stánkov vianočných trhov na Hlavnom námestí v Bratislave 28. novembra 2021.
  3. Nálepka na jednom z áut účastníkov protestu v Bratislave.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smer upozornil: Vďaka rozhodnutiam vlády v ekonomikách okolitých štátov skončila väčšina peňazí!