eReport.sk
China snímka AP Photo, tasr

V Číne zúria búrky! Hlásia mŕtvych i státisíce evakuovaných

Najmenej desať ľudí prišlo o život v dôsledku silných dažďov v provincii Chu-nan ležiacej v strednej časti Číny. Ďalšie tri osoby sú nezvestné. Pre búrky, ktoré tam pretrvávajú od 1. júna, muselo svoje domovy opustiť už približne 286.000 ľudí, pričom v provincii sa zrútilo alebo bolo vážne poškodených vyše 2700 domov. S odvolaním sa na správy čínskych štátnych médií o tom vo štvrtok informuje agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. požiar
  2. počasie, dážď, dáždnik, žena
  3. Železnica, koľajisko, vlak
  4. Ľudia sa brodia po zaplavenej ulici v meste Silét na severovýchode Bangladéša v sobotu 18. júna 2022.


„Silné dažde spôsobili výrazné zvýšenie hladín riek a jazier,“ uviedla samospráva provincie. Dodala, že vyvíja maximálne úsilie na zvládnutie situácie.
Búrky zasiahli takmer celú provinciu Chu-nan. Na viacerých miestach namerali meteorologické stanice rekordné úhrny zrážok.

Dažde podľa miestnych úradov „ovplyvnili“ životy 1,79 milióna ľudí, uviedla agentúa Sinchua. Záplavy spôsobené silnými dažďami sú najmä v letnej sezóne v strednej a južnej časti Číny pomerne bežným úkazom.

Čína zažila vlani v lete najhoršie záplavy za približne desaťročie. V strednej časti krajiny vtedy zahynulo viac ako 300 ľudí. Desiatky zomreli v záplavami najviac zasiahnutom meste Čeng-čou, metropole provincie Che-nan.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Číne zúria búrky! Hlásia mŕtvych i státisíce evakuovaných

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie