eReport.sk
FOTO TASR/AP

Južnú Kóreu sužujú prívalové dažde! V Soule si vyžiadali najmenej osem obetí

Najmenej osem ľudí zahynulo a šesť ďalších osôb je nezvestných po prívalových dažďoch v okolí juhokórejskej metropoly Soul, ktoré sa odohrali v noci na utorok. Ide o najvýdatnejšie zrážky za uplynulých 80 rokov. V utorok to uviedli miestni predstavitelia.
 

V niektorých častiach Soulu, západnom prístavnom meste Inčchon a v iných oblastiach provincie Kjonggi spadlo v pondelok večer viac ako 100 milimetrov zrážok za hodinu. V mestskej časti Soulu Tongdžak zaznamenali v istom momente až 141,5 mm zrážok za hodinu, čo predstavuje najväčšie prívalové dažde v Južnej Kórei od roku 1942.

Mohlo by vás zaujímať

  1. počasie, dážď, dáždnik, žena
  2. Železnica, koľajisko, vlak
  3. Ľudia sa brodia po zaplavenej ulici v meste Silét na severovýchode Bangladéša v sobotu 18. júna 2022.


Pri tohto týždňovej prírodnej katastrofe zahynulo v Soule päť ľudí a ďalšie štyri osoby zostali nezvestné, uviedla juhokórejská vláda. Dodala, že v provincii Kjonggi prišli o život tri osoby a po dvoch ľuďoch začali pátrať. Najmenej deväť ľudí tam utrpelo zranenia.

Štyria ľudia zomreli po tom, ako uviazli v zatopených budovách, a jeden človek bol pravdepodobne zabitý elektrickým prúdom. Ďalšiu osobu našli pod troskami autobusovej zastávky a dvaja ľudia prišli o život pri zosuve pôdy, píše Jonhap.

Juhokórejský meteorologický ústav uviedol, že počas utorka má v hlavnom meste padnúť ďalších najmenej 300 milimetrov zrážok. Miestne úrady vydali v utorok ráno výstrahy pred zosuvmi pôdy v 47 juhokórejských mestách. V provincii Kjonggi sú pre výdatné dažde neprejazdné niektoré cestné a železničné komunikácie.  

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Južnú Kóreu sužujú prívalové dažde! V Soule si vyžiadali najmenej osem obetí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: