eReport.sk
požiar
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Bangladéš: Najmenej 34 ľudí prišlo o život pri požiari; stovky utrpeli zranenia

Najmenej 34 osôb prišlo o život a viac ako 300 ďalších utrpelo zranenia pri rozsiahlom požiari, ktorý v noci na nedeľu vypukol neďaleko prístavu na juhozápade Bangladéša. TASR o tom informuje na základe správ agentúr AP a AFP.

Plamene zasiahli skladisko prepravných kontajnerov patriace holandsko-bangladéšskej spoločnosti BM Container Depot Ltd, ktoré sa nachádza približne 40 kilometrov od prístavného mesta Čitágáon. Na mieste podľa predstaviteľov hasičov zaznamenali niekoľko výbuchov kontajnerov obsahujúcich chemické látky a následne sa začal šíriť oheň.

Lekár z oblasti Čitágáon pre AFP uviedol, že najmenej 34 ľudí zomrelo a viac ako 300 utrpelo zranenia. Príčina požiaru nebola bezprostredne známa. Hasiči v nedeľu pokračovali v hasení a na mieste nešťastia zasahovali aj experti na výbušniny z bangladéšskej armády.

V Bangladéši došlo v posledných rokoch k viacerým požiarom a iným tragickým udalostiam v priemyselných závodoch, pripomína AP. Tieto tragédie upriamili pozornosť na zlé podmienky zamestnancov v bangladéšskych textilných a iných továrňach, z ktorých mnohé využívajú veľké zahraničné značky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bangladéš: Najmenej 34 ľudí prišlo o život pri požiari; stovky utrpeli zranenia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti