eReport.sk
Viačeslav Gladkov, gubernátor Belgorodskej oblasti. Foto: t.me/vvgladkov

Rusko: V Belgorodskej oblasti v dôsledku „infiltrácie“ evakuovali deväť obcí

Pri pondelkovej infiltrácii skupiny ozbrojencov v Belgorodskej oblasti na západe Ruska bolo zranených najmenej 12 ľudí. Obyvateľov deviatich obcí vrátane mestečka Grajvoron „presídlili“.

Informoval o tom v utorok gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov, z ktorého statusu na sociálnych sieťach citovala britská stanica BBC.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kremeľ sa pripravuje na útok
  2. Je to proti ľudským právam!
  3. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin
  4. Bojujú za nás

Gladkov spresnil, že obce okresu Grajvoron sa dostali pod mínometnú a delostreleckú paľbu a boli napadnuté aj bezpilotnými lietadlami. Okrem zranenia 12 civilistov došlo aj k poškodeniu 29 súkromných domov a troch áut. Celkovo 14 obcí sa ocitlo bez dodávok elektrickej energie.

Vo svojom statuse na platforme Telegram Gladkov okrem toho spresnil, že počas evakuácie zomrela jedna žena narodená v roku 1941. Bližšie podrobnosti neuviedol.

Doplnil, že príslušníci ruskej armády a bezpečnostných zložiek pokračujú v obhliadkach terénu a obcí v danom regióne. Ruské médiá zverejnili informáciu, že „časť partizánov“ unikla do lesov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko: V Belgorodskej oblasti v dôsledku „infiltrácie“ evakuovali deväť obcí

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php